Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dopravní podnik Ostrava má nové elektrobusy. Nabíjení na 40 km jízdy trvá 10 minut

  • Ostrava,

Dopravní podnik Ostrava pokračuje v modernizaci a ekologizaci městského provozu a po odklonu od dieselu, jde ještě dál směrem k bezemisní přepravě cestujících Od května postupně vyjíždějí do ulic nové elektrobusy Solaris.

Od začátku května můžete v ulicích Ostravy spatřit nové elektrobusy, které městu dodala polská společnost Solaris. Celkem jich postupně bude do provozu uvedeno 24. Fungují na principu technologie OppCharge, tedy průběžného nabíjení. 

Daniel Morys, ředitel DPO: "Vždy jsme říkali, že autobusy na CNG jsou přechodná technologie a postupně je budou nahrazovat elektrobusy." 

Ve srovnání s autobusy na CNG vyprodukují tyto nové elektrobusy za rok až o 700 kg emisí oxidu uhličitého méně. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Je to přesně ta cesta k bezemisní dopravě, protože vedle elektrobusů soutěžíme aktuálně i vodíkové autobusy." 
Martin Kupka, ministr dopravy: "Je jasné, že ostravský dopravní podnik v tomto směru udává rytmus celé ČR v modernizaci hromadné dopravy."  

Elektrobusy se nabíjejí na Hranečníku ve Slezské Ostravě, ve Svinově a v plánu je ještě třetí nabíječka v centru města.

Martin Šilar, zástupce dodavatele technologie nabíjecí stanice: "Jediné, co řidič udělá je, že zmáčkne tlačítko ve své kabině a tím se zahájí dobíjecí seance." 

Autobusy včetně 4 dobíjecích ramen Siemens stály asi 308 milionů korun. Většina nákladů bude spolufinancována z fondů Evropské unie.

Nahlásit chybu


K tématu
SCAN LINE s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Jan Mikeska, Ostrava
Ostrava
od 43 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail