Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porodnice Městské nemocnice Ostrava chystá Den otevřených dveří

  • Ostrava,

Ve čtvrtek 12. května od 14 do 18 hodin se otevřou pro veřejnost dveře fifejdské porodnice. Připraveny jsou prohlídky porodního sálu i stanice šestinedělí. Celé odpoledne bude k dispozici lékař i porodní asistentka. Zájemkyně se mohou setkat s dulou nebo si zasoutěžit o pobyt na nadstandardním případně rodinném pokoji. Připravena je ukázka těhotenské jógy.

V bloku přednášek, který začíná ve tři odpoledne, zazní informace o vhodném termínu pro odjezd do porodnice, o péči porodní asistentky, mluvit se bude o změnách, které prožívá novorozenec po příchodu na svět, o prevenci porodních poranění i o porodu samotném. Od půl páté do šesti hodin jsou naplánovány komentované prohlídky.

Markéta Hemzová, vrchní sestra: "Novinkou, kterou jsme začali nabízet, jsou přídavky ve stravování, maminky si navíc mohou vybrat například mléčné výrobky, spoustu druhů cereálií, zeleninu a ovoce. Součástí našich předporodních kurzů je i plavání, které se těší velké oblibě a připravujeme i společné cvičení v nemocničním parku."

Porodnice nabízí šest nadstandardních a čtyři rodinné pokoje, které jsou téměř nonstop obsazeny.

Andrea Vojkovská, mluvčí nemocnice: "Vybaveny jsou kuchyňskou linkou s lednicí, mikrovlnnou troubou i varnou konvicí. Dále úložným prostorem pro maminky a jejich doprovod, vysoušečem vlasů, přebalovacím pultem s vaničkou, jídelním stolem a židlemi, křeslem a pohovkou ke spaní pro rodinné příslušníky. K dispozici je v nich televize a připojení k Wi-Fi."

K realizaci kurzů je téměř rok využívána tělocvična v suterénu porodnice.

Andrea Vojkovská, mluvčí nemocnice: "K dispozici jsou dvě místnosti – posluchárna pro teoretickou přípravu, která je vybavena audiovizuální technikou a pomůckami k nácviku manipulace s novorozencem nebo ke kojení. Také druhá místnost je vybavena audiotechnikou a dále aroma lampou pro příjemnější relaxaci. Slouží k nácviku relaxačních technik u porodu, ke cvičení pro těhotné ženy a kurzům gravid jógy."

Prostory mají dostatečnou kapacitu pro 15 rodiček a jejich doprovod.

Andrea Vojkovská, mluvčí nemocnice: "Jsou vybaveny novými gymnastickými míči včetně overballu různých velikostí, žíněnkami a čtyřmi hammocky. Tento závěsný aparát rodičky využívají k úlevovým polohám a relaxaci u samotného porodu. Hammocky jsou nainstalovány na každém z boxů porodního sálu."

Každý rok v porodnici Městské nemocnice Ostrava přijde na svět téměř 1400 dětí.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

Ing. Zuzana Běhalová, Ostrava - Svinov, Ostrava - Bartovice
Ostrava
od 28 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail