Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

26leté ženě se na ulici zastavilo srdce, zachránit ji pomohli ostravští strážníci. Nyní byli oceněni

  • Ostrava,

Přímo na ulici v Ostravě se 26leté ženě zastavilo srdce. Jako první u ní byla svědkyně a následně dvojice strážníků. Společně ženě poskytli nepřímou srdeční masáž do příjezdu záchranářů a tím jí zachránili život. Dvojici nyní osobně ocenil primátor města.

26letá žena zkolabovala ve středu 13. dubna kolem půl desáté dopoledne v Pivovarské ulici v Ostravě.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Projíždějící hlídku zastavil muž, který strážníkům uvedl, že nedaleko od místa zastavení leží na zemi mladá žena a potřebuje pomoc."
Nikola Banev, zasahující strážník: "Po příchodu k ženě jsme zjistili, že tato nereaguje na žádné podněty, nedýchá a došlo u ní k zástavě srdce."

Když hlídka dorazila na místo, ženě už poskytovala první pomoc 32letá svědkyně, která zahájila srdeční masáž.

Veronika Mártonová, zasahující strážnice: "Na místě jsme měli k dispozici i automatický defibrilátor. Vzhledem k tomu, že nebyl doporučen výboj, pokračovali jsme s kolegou v srdeční masáži až do příjezdu zdravotníků."

Včasným a profesionálním zákrokem tak ostravští strážníci pomohli zachránit další lidský život. Za to je osobně ocenil primátor města Tomáš Macura. Stužku „Za záchranu života“ uděluje primátor od roku 2005. Do současné chvíle ostravští strážníci zachránili 25 lidských životů. Ocenění převzalo už celkem 43 strážníků.

Nahlásit chybu


K tématu
STARTRONIC s. r. o.;
Ostrava
od 17 300 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Z-Group bus a.s., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail