Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zrekonstruovaná jatka nyní obklopí zeleň. Okolí je významnou součástí celého projektu

  • Ostrava,

V minulých dnech jsme vám představili nádherně zrekonstruovaný objekt historických jatek v Ostravě. Nedílnou součástí projektu jsou ale i úpravy okolí, na které přišla řada nyní. Budova bude pečlivě navazovat na veřejný prostor.

Rekonstrukce jatek skončila a tak se nyní mohou odborníci naplno vrhnout i na úpravu okolí. To je totiž velmi důležité v celém kontextu budovy, jejíž pýchou jsou obrovské otočné zdi. Po jejich otevření se totiž stávají jatka součástí veřejného prostoru a lze volně přecházet do zeleně a naopak. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Je to založení nového veřejného prostranství, takže tam vznikají nové chodníčky, budou tam velké plochy zeleně. Vysadíme stromy, keře i trávníky." 
Denisa Tomášková, krajinářka: "Má inspirace vycházela ze zahrad a parků, které jsou přátelské k rostlinám a živočichům, které v tom městě žijí a jinde nemají moc místo."

V okolí jatek byla kdysi spousta objektů, které byly zbourány a zůstal po nich nesourodý terén s různými povrchy. Nový vzhled bude částečně zachovávat optické dělení venkovního prostoru v podobě cest a chodníků. 

Marian Kotas, jednatel dodavatelské firmy K2: " V tuto chvíli probíhá kolem jatek odvoz kontaminované zeminy a poté bude probíhat vytváření mlatových chodníků a komunikací." 

Práce na kultivaci okolí jatek by měly být dokončeny na podzim, pak bude samozřejmě ale mnoho měsíců trvat, než se zeleň pořádně rozroste. Cena úprav přesáhne 38 milionů korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy