Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náklaďák plný odpadu se převrátil v Ostravě na spojnici dálnice D1 a Mariánskohorské

  • Ostrava,

Vážná dopravní nehoda zaměstnala v úterý ráno v Ostravě všechny složky integrovaného záchranného systému. Na spojnici dálnice D1 a ulice Mariánskohorská se převrátilo nákladní auto plné odpadu, který se vysypal do protisměru.

Nehoda byla ohlášena kolem krátce před šestou hodinou ráno. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Z dosud nezjištěného důvodu došlo k převrácení nákladního vozu na spojnici dálnice D1 a ulice Mariánskohorské. Řidič ročníku 1980 vezl náklad odpadu, který se na vozovku vysypal."

Řidiče kamionu museli vyprostit hasiči a následně ho odvezla sanitka do nemocnice. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči nejprve museli opatrně vyprostit z kabiny kamionu zraněného a zaklíněného řidiče, a to po odřezání střechy kabiny a použití hydraulických nástrojů."

Co přesně se stalo, teď zjišťují policisté. Zároveň probíhá odstraňování následků nehody.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Na místě zasahují všechny složky IZS a cesta je v obou směrech průjezdná pouze v jednom jízdním pruhu. Policisté odklání dopravu a žádáme řidiče, aby dbali jejich pokynů."

Aktualizace 12:00

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V současné době je kamion stále na vozovce, nyní však „už na svých kolech“ nicméně stále platí omezení do jednoho jízdního pruhu z důvodu odklízení prací po dopravní nehodě."

Hasiči měli na místě 4 vozidla ze stanice Ostrava-Zábřeh.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Jedno z nich dovezlo na místo nehody kolový nakladač Bobcat. Ten po vyproštění řidiče a jeho předání do péče ZZS MSK odklízel a odvážel odpadky, které se vysypaly na silnici, do náhradního kontejneru. Práce potrvají ještě přes úterní poledne."

Postavení kabiny a návěsu zpět na kola si zajistili majitelé vozidla ve spolupráci se soukromou odtahovou firmou. 

Aktualizace 13:45

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Po 13. hodině došlo k odklizení vozidla a provoz na silnici byl obnoven v plném rozsahu."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy