Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prý neměl na obživu, tak okrádal lidi v MHD i na ulici. Recidivista z Ostravy způsobil škodu přes 230 tisíc

  • Ostrava,

Loupežné přepadení, krádeže v MHD i v baru v Ostravě-Zábřehu. Kriminalisté dopadli 37lého recidivistu, který má už 15 záznamů v rejstříku trestů. Posledními krádežemi způsobil škodu přes 230 tisíc korun. U výslechu všeho litoval a tvrdil, že neměl na obživu. Teď mu hrozí až desetileté vězení.

zdroj videa: Policie ČR

Na začátku května přepadl lupič v noci 61letého muže v Ostravě-Vítkovicích. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Přistoupil k poškozenému zezadu, uchopil ho kolem ramen a začal s ním komunikovat. Nejdříve chtěl půjčit peníze, jak se jich nedočkal, fyzicky napadl poškozeného, který upadl na zem. Toho neznámý pachatel využil a z kapsy kalhot odcizil peněženku s finanční hotovostí přes 3.000,- Kč a i s klíči od bytu utekl neznámo kam."

Policisté se dostali ke kamerovým záznamům, které přepadení zaznamenaly. Další indicie a místní znalost pak muže zákona přivedla na stopu 37letému muži, který má už 15 záznamů v rejstříku trestů. Vzápětí se ukázalo, že jde o stejného recidivistu, který okrádal lidi v městské hromadné dopravě.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Náhodně si měl vybírat osoby jak v tramvajích, autobusech, tak i trolejbusech, kdy měl vždy využít jejich chvilkové nepozornosti a z tašek, kabelek či batohů brát vše, co mu pod ruku přišlo. Například peněženky, platební karty, klíče, mobilní telefony, ale také osobní doklady."

V jednom případě dokonce kriminalisté muži prokázali podíl na krádeži v jednom z barů v Ostravě-Zábřehu. S 32letým komplicem tam ukradli 120 tisíc korun z příruční pokladny.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 6. oddělení obecné kriminality zahájil stíhání proti 37letém muži a obvinil ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a dále pak z přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Celkem bylo muži prokázáno 14 skutků se škodou za více jak 230.000,- Kč."

Obviněný s kriminalisty spolupracoval, ke svému jednání se doznal a při výslechu uvedl, že své oběti si vybíral například podle věku nebo náhodně.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V dopravních prostředcích v několika případech si měl za ně sednout a mezi sedačkami z tašky vytáhnout dostupnou věc. V jiných případech měl využít toho, že poškození měli na zádech batoh a v nestřežený moment z něho měl odcizit věci, jako byla třeba peněženka."

Výslech uzavřel lítostí a krádeže odůvodnil slovy, že neměl na obživu. V případě prokázání viny muži hrozí od dvou do deseti let trest odnětí svobody.

Nahlásit chybu


K tématu
SAVETI Facility Management s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail

DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Dubina
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail