Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští strážníci mají svůj prapor. Nese nápis "Bezpečnost, naše priorita."

  • Ostrava,

Městská policie Ostrava má svůj prapor. Strážníkům ho předal primátor Tomáš Macura při příležitosti třiceti let jejího fungování ve městě. Kromě heraldického znaku Ostravy nese nápis "Bezpečnost, naše priorita."

V letošním roce uplynulo 30 let od vzniku Městské policie Ostrava, která se v průběhu let stala nedílnou součástí integrovaného záchranného systému a ve spolupráci s policií ČR také důležitou bezpečnostní složkou. V rámci tohoto významného výročí převzali strážníci z rukou primátora svůj vlastní prapor.

Tomáš Macura, primátor Ostravy

Návrh na vzhled praporu vzešel z řad strážníků. Na jeho lícové straně je nápis Městská policie Ostrava, který je doplněn heraldickým znakem Ostravy. Na rubové straně je pak nápis „BEZPEČNOST, NAŠE PRIORITA“ a znak městské policie. Po celém obvodu je vyšita modrobílá šachovnice.

Miroslav Plaček, ředitel MP Ostrava

Součástí slavnostního aktu bylo také ocenění zaměstnanců, kteří svou kariéru spojili s Městskou policií Ostrava od jejího vzniku. Medaile za třicet let služby z rukou primátora převzalo celkem čtyřicet jedna strážníků a dva civilní zaměstnanci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy