Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ulice Ostravy ohlídají inteligentní kamery. Automaticky rozpoznají páchání trestného činu

  • Ostrava,

Zloději a lupiči by se měli Ostravě začít obloukem vyhýbat. Město totiž instaluje speciální inteligentní kamerový systém, který je schopen automaticky rozpoznat páchání trestného činu a upozorní strážníka, který obsluhuje dohledové stanoviště. Ten pak bleskově vyšle na místo policisty.

Bezpečnost v ulicích je jistě nejdůležitějším posláním městské policie. V Ostravě strážníkům významně pomáhá kamerový systém, na který dohlíží na 10 dohledových místech vyškolení operátoři. Kamer je v ulicích města více než 900.  Městská policie ale neustále vylepšuje svou práci a novinkou je inteligentní kamerový systém, který sám hledá přestupce zákona. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Je to o nějakém zavádění nových moderních technologií, které dokáží nahradit činnost člověka, nějaký pokročilý kamerový systém. Bez přehánění si myslím, že městská policie je jedním z klíčových prvků bezpečnosti ve městě Ostrava.
Inteligentní kamerový systém je schopen  rozpoznat například podezřelý pohyb na parkovišti, sprejera, rvačku nebo i osobu, která usnula na lavičce. Upozorní strážníky i na člověka, který se podezřele dlouho zdržuje na jednom místě. Systém se bude na některých místech kombinovat i s detektory hluku.

Miroslav Plaček, ředitel MP Ostrava: "Čidla budou umístěna do problémových lokalit. Do softwaru se dá nahrát zvuk, který nás zajímá, tzn. třesk skla, střelba a pod. Systém bude propojen s kamerami." 

Moderní technologie umožňují už i rozpoznávání obličejů. S využitím tohoto systému ostravská MP zatím  nepočítá. Inteligentní kamery se v těchto dnech teprve testují. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy