Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O ozdravné pobyty pro školáky je rekordní zájem. Ostrava nejčastěji posílá děti do Beskyd

  • Ostrava,

O ozdravné pobyty na horách pro školáky z Ostravy byl v letošním roce historicky největší zájem. Díky speciálnímu fondu, který město spravuje, mohlo za čerstvým vzduchem vycestovat více než 5 tisíc dětí.

Už od roku 2010 funguje v Ostravě speciální městský fond, který přispívá dětem z mateřských i základních škol na ozdravné pobyty na horách na čerstvém vzduchu. Do fondu přispívá především magistrát, ale daří se také každý rok získat nějaké peníze od velkých znečišťovatelů. Nejvíce, kolem milionu ročně, přispívá huť Liberty. Největší zájem v historii byl o pobyty letos.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: „Obdrželi jsme 40 žádostí škol zřizovaných městem a čtyři žádosti soukromých škol. K absolvování ozdravného pobytu se v rámci tohoto programu přihlásilo nejvíc dětí v historii existence fondu, celkem 5 084. Jsem ráda, že jsme žádné žádosti nemuseli krátit, a mohli jsme pokrýt všechny požadavky. Ve fondu jsme měli dostatek finančních prostředků z předchozí sezóny, kdy se žádné pobyty v horách nemohly uskutečnit kvůli probíhající pandemii spojené s onemocněním covid-19."

Školy, které o příspěvek z fondu žádají, musejí splnit některé požadavky. Z prostředků lze hradit ubytování, stravování, dopravu, doprovodný program ozdravného charakteru, pojištění a poplatky.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: "Příspěvek z fondu je šest tisíc korun na jednoho žáka a poskytuje se prostřednictvím žádostí škol. Z fondu mohou být hrazeny náklady na pobyty v délce minimálně 10 dnů v oblasti s odpovídající kvalitou ovzduší."

Do fondu bylo od jeho zřízení z rozpočtu města postupně převedeno již 157,5 milionu korun. Děti se nejčastěji jezdí rekreovat do Beskyd, ale pobyty jsou uskutečňovány také mezi Orlickými horami a Jeseníky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy