Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě někdo přivázal ke stojanu psa a vedle něj nechal v igelitu králíka

  • Ostrava,

Ostravští strážníci zaznamenali v poslední době narůstající počet případů opuštěných a volně odložených zvířat, a to nejenom psů. U stojanu na jízdní kola našli například přivázaného psa a vedle něj v igelitu živého králíka.

zdroj videa: MP Ostrava

Na ulici Generála Píky v Ostravě je už dlouho uvázaný pes ke stojanu na jízdní kola. Takové oznámení přijali strážníci v pátek 22. července odpoledne od všímavého kolemjdoucího. Nepochopitelné jednání se stalo skutečností, někdo tam pejska přivázal, aby se ho zřejmě zbavil.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídka na místě skutečně nalezla pomocí vodítka ke stojanu kol přivázaného pejska středního vzrůstu, který tam zřejmě marně čekal na svého páníčka. Pejsek působil klidně a k samotným strážníkům se choval přátelsky."

Jak se ale ukázalo, pes nebyl na místě sám. Vedle něj totiž ležela zavázaná igelitová taška, která se nezvykle hýbala.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Po opatrném otevření tašky a nahlédnutí do ní strážníci s údivem zjistili, že se v ní nachází živý králík. Na místě tak nebyl nalezen jen jeden opuštěnec, ale rovnou dva."

Šetřením v okolí místa nálezu pejska a králíka se nepodařilo strážníkům zjistit majitele zvířat. Pejsek byl sice vybaven čipem, ten ale nebyl zanesen v potřebných evidencích.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážníci proto na místo přivolali pracovníka odchytu ostravského útulku, kam byla obě zvířátka umístěna."

Za poslední čtyři měsíce strážníci řešili už 34 případů zvířat, jejichž majitelé se jich rozhodli obdobným způsobem zbavit a ponechat je tak napospas osudu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy