Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jízdní oddíl Městské policie Ostrava slaví 30 let. Koně jsou pro práci strážníků důležití

  • Ostrava,

Letos uplynulo 30 let od vzniku Městské policie Ostrava a stejně dlouho existuje i její jízdní oddíl. Pro práci strážníků jsou zejména ve velkých městech koně cenným pomocníkem. V Ostravě jich slouží dvanáct.

Koně byly pro práci policie a četníků využívány už v době vzniku Československa v roce 1918. Po válce bohužel jízdní oddíly zanikly a tato tradice byla obnovena až v devadesátých letech. V roce 1992 začala v Ostravě fungovat městská policie a ve stejném roce byl založen i jízdní oddíl. Do ulic koně vyrazily po ročním výcviku.

Tomáš Novák, strážník hipolog, MP Ostrava: "Snahou tehdejšího vedení MP Ostrava bylo navázat na zaniklou tradici jízdních policií na Ostravsku, protože jízdní policie na Ostravsku sloužila až do roku 1948 v počtu 40 koní." 

Dnes koně slouží především v okrajových částech města, pří pátráních v terénu a jsou využívány také při rizikových sportovních utkáních. Kůň může při zásahu údajně nahradit až 30 strážníků.

Tomáš Novák, strážník hipolog, MP Ostrava: "Kůň je to mohutné zvíře, takže budí velký respekt a z koně máte daleko větší přehled." 
Koně jsou ale využívány při slavnostních příležitostech a nebo při prezentacích policejní práce. Pokud chcete jízdní oddíl a nejen ostravské koně vidět na vlastní oči, můžete navštívit mezinárodní soutěž jízdních policií v Ostravě. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Jezdci a jejich koně budou soutěžit ve třech soutěžních disciplínách."

XXIV. mezinárodní setkání Jízdních policií se uskuteční v sobotu 27. srpna v Komenského sadech. 

Nahlásit chybu


K tématu
Příležitost pro každého s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 130 Kč/hod.

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail