Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domácí šampionát v tenise už tradičně v Ostravě. Tituly patří mladým, hvězdy chyběly

  • Ostrava,

Ostrava v minulých dnech patřila tenisu. Konalo se zde Mistrovství republiky mužů i žen a bez účasti velkých hvězd dostali už tradičně příležitost především mladí. I když v mužském finále to úplně neplatilo, protože utkání bylo soubojem generací.

V neděli se v tenisovém areálu v Komenského sadech uskutečnila finálová utkání mistrovství republiky v tenise mužů a žen. Počasí turnaji, který začal už ve středu příliš nepřálo, ale nakonec vše dopadlo podle přání pořadatelů a do haly se nemuselo. 

Martin Hynek, ředitel MČR v tenise: "Letošní 71. ročník jsme koncipovali, stejně jako ostatní, že hledáme nové tváře."

 Mezi ženami se pavoukem nejlépe propletla Aneta Laboutková z Říčan.

Aneta Laboutková, mistryně ČR v tenise: "Poslední 3, 4 měsíce jsem hrála v místech, kde bylo 30 stupňů a více, takže jsem byla sama zvědaví, jak to zvládnu a byla jsem ráda, jak jsem se s tím popasovala." 

V mužském turnaji se ve finále utkal 20letý Matyáš Černý s 41letým obhájcem titulu Jaroslavem Pospíšilem a mládí nakonec udolalo zkušenosti. 

Matyáš Černý, mistr ČR v tenise: "Já jsme nesmírně rád, že se mi to povedlo. Jel jsem sem s jasným cílem, že to budu chtít vyhrát." 

Fandit přišel i vítěz světového poháru ve skocích na lyžích Jakub Janda. 

Jakub Janda, bývalý skokan na lyžích: "Já jsme kdysi začínal s tenisem a pak jsem se dal k nejbližšímu sportu, ke skokům na lyžích. K tenisu mám hodně blízko a hrál jsem ho velice rád." 

Hned po konci posledního finálového zápasu začalo v Ostravě pršet a tak si vítězové závěrečný ceremoniál v lijáku už příliš neužili. 

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 13 860 do 15 015 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail