Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravské děti chodí do školy pěšky. Do projektu ze zapojují školy z celé země

  • Ostrava,

Možná jste si dnes ráno všimli, že do ostravských škol šly děti pohromadě ve skupinách a hlavně pěšky nebo na kolech či koloběžkách. Uskutečnil se totiž další ročník projektu Pěšky do školy.

Cesta do školy by měla být pro děti příležitostí pro setkání s kamarády, spolužáky, možností popovídat si, ale také udělat něco málo pro své zdraví. Chůze je totiž pro tělo velmi zdravý a přirozený pohyb. Základní škola Ivana Sekaniny je jednou ze škol, které se projektu Pěšky do školy účastní už mnoho let.

Miroslava Bukovská, ředitelka ZŠ Ivana Sekaniny: "Tu akci děláme už šestým rokem. Většinou je to taková velká, jako dnes, ale některý rok děláme menší zaměřené na menší děti, jak se mají chovat u silnice." 

anketa, žáci ZŠ Ivana Sekaniny: "Já chodím pěšky každý den a ráda." 

"Taky chodím každý den." 

Zapojit se mohou i rodiče. Čím méně aut přijede s dětmi před školu, tím tam pro školáku bude bezpečněji.  Rodiče by hlavně s menšími dětmi měli trasu nejprve projít a upozornit je na úskalí a nebezpečí, například přechody přes silnici. Ostrava je v rámci celé Česské republiky rekordní.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Do projektu Pěšky do školy se letos zapojilo 21 škol, 195 tříd. Ostrava má opravdu největší zastoupení v celonárodním projektu." 

Akce je součástí Evropského týdne mobility a vyvrcholí 22. září Mezinárodním dnem bez aut. Loni se do akce zapojilo téměř 100 škol z celé země. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy