Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V ostravské zoo proběhlo první kolo Velké ceny malých zoologů

  • Ostrava,

Na konci minulého týdne navzdory ne úplně příznivému počasí se po areálu Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava pohybovaly stovky dětí a prověřovaly nejen své znalosti z biologie, ale také fyzickou zdatnost. Proběhlo zde základní kolo Velké ceny malých zoologů. Soutěž je určena žákům 4. a 5. tříd a téma letošního ročníku je „Duchové Madagaskaru a jejich domov“.

Soutěž probíhala od středy 14. září do pátku 16. září a přihlásilo se do ní bezmála 500 žáků z 30 škol z celého Moravskoslezského kraje. 

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Soutěž prověřuje nejen znalosti žáků z biologie, ale také jejich fyzickou zdatnost. Trasa bývá vytyčená po celém areálu z otázek, jejichž správné odpovědi dovedou soutěžící až k cíli. Žáci soutěží v sedmičlenných družstvech. Pro zajímavost – pokud soutěžící tentokrát zodpověděli na všechny otázky správně hned napoprvé, uběhli vzdálenost asi 2,7 km. Pokud ale naopak pokaždé udělali chybu a museli se vždy vracet, trasa se jim protáhla na 6,5 km."

Téma soutěže bylo zaměřeno na ohroženou faunu a flóru 4. největšího ostrova světa a také na madagaskarské zástupce, kteří jsou k vidění i v Zoo Ostrava. 

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Úkoly se týkaly rovněž vyhynulých druhů. Pro připravené soutěžící tak nebyl problém odpovědět na otázku, zda se v minulosti na Madagaskaru vyskytovali i hroši, který druh lemura má modré oči nebo co znamená malgašské slovo lavaka, které se používá i mezinárodně."

Z celkem 71 družstev vzešlo pět finálových, která své síly poměří v pátek 30. září. S realizací soutěže pravidelně pomáhají pracovníkům výukového centra zoo i dobrovolní spolupracovníci – členové Kruhu přátel Zoo Ostrava. Finančně akci podpořil Moravskoslezský kraj.

Nahlásit chybu


K tématu
PATRIOT SECURITY s.r.o., Ostrava - Hrušov
Ostrava
od 107 Kč/hod.

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 44 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail