Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči zachraňovali v Ostravě exotickou sovu

  • Ostrava,

V sobotu odpoledne byli ostravští hasiči povoláni k záchraně malé exotické sovy. Ta uletěla majitelce na vysoký strom v Bělském lese. Tady ji hasiči za pomoci žebříku a odvážného hasiče snesli do bezpečí.

Krajské operační středisko hasičů obdrželo informaci o úprku opeřence v sobotu ve 16:21 hod. Na místo vyrazili profesionální hasiči ze stanice Ostrava-Přívoz, kteří se právě specializují na odchyt nejen ptáků.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Okusit svobodu se v sobotu odpoledne na okraji Bělského lesa v Ostravě pokusila malá exotická sova-Výreček bělolící. Jednalo se o malého zástupce čeledi puštíkovitých, původem z rovníkové Afriky. Ten se i přes „vodítko", které měl upevněné kolem nohy, chovatelce vysmekl a usadil se na větvi stromu ve výšce zhruba čtyř metrů. Poté co majitelka seznámila hasiče s tím, že výreček je zvyklý usedat na holou ruku a také má drápy upravené tak, že nehrozí zranění, se jeden z odvážných hasičů vydal po nastavovacím žebříku do výšky. Odtud již pohodlně dosáhl na zmíněné vodítko a opatrně a šetrně dopravil výrečka zpět na zem, kde byl vrácen šťastné majitelce."

Celá posádka se poté mohla vrátit zpět na stanici s dobrým pocitem ze záchrany dalšího živého tvora.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy