Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž vyházel ke kontejneru téměř celé vybavení bytu, založil tím nelegální skládku

  • Ostrava,

Lidé si stále nedají říct a často dávají ke kontejnerům věci, které tam nepatří. V Ostravě tak muž vyházel kolem kontejnerů téměř celé vybavení bytu. Nábytek i elektrospotřebiče. Pozorný svědek přivolal strážníky, protože jde o založení nelegální skládky. Muž ale tvrdí, že pouze vyházel majetek původního majitele a bude po něm chtít, aby to uklidil. Správní řízení teď musí určit viníka, který dostane pořádnou pokutu.

Starý nábytek, postele, matrace, lednička nebo pračka. Nejen to vyházel v sobotu 1. října kolem 17:00 hodiny muž kolem běžných kontejnerů na odpad na ulici Čujkovova v Ostravě-Zábřehu. Naštěstí to oznámil pozorný svědek na linku 156 .

Valerie Melková, mluvčí MP Ostrava: "Strážníci po příjezdu na místo opravdu spatřili velkou hromadu odloženého odpadu vedle kontejneru na směsný komunální odpad. Z nedalekého obytného domu vyšel později zjištěný 40letý muž. Ten strážníkům sdělil, že vyklízí nábytek z bytu své dcery, jelikož to neudělal původní majitel bytu. Muž dále uvedl, že bude kontaktovat původního majitele, aby odložený odpad z veřejného prostranství odstranil."

Na travnatou plochu poblíž kontejnerů odložil pračku, ledničku, desku s dřezem, stolek, skříňky a koš s porcelánovým nádobím. Velikost plochy odloženého odpadu byla cca 4x6 metrů.

Valerie Melková, mluvčí MP Ostrava: "Celá událost byla strážníky oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání. 

S případy odkládání odpadu mimo vyhrazená místa se strážníci setkávají poměrně často.

Valerie Melková, mluvčí MP Ostrava: "V případě, že občan odloží odpad na místo, které není k tomuto účelu zřízené, hrozí mu na místě pokuta až do výše 10.000, - Kč, ve správním řízení pak pokuta až do výše 100.000, - Kč."

Odpad, který nepatří do komunálního odpadu se musí správně odvézt do sběrného dvora.

Nahlásit chybu


K tématu
LESCUS Cetkovice, s.r.o., Ostrava - Martinov
Ostrava
od 35 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

STARTRONIC s. r. o.;
Ostrava
od 17 300 do 25 000 Kč/měsíc

Detail