Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kam pak? Veletrh pracovních příležitostí na Lékařské fakultě nabízel studentům odpověď

  • Ostrava,

Kam pak? To je otázka, kterou si na konci své cesty vzděláváním klade každý student střední nebo vysoké školy. Pro ty ze zdravotnických oborů pomáhá hledat odpověď veletrh pracovních příležitostí na Lékařské fakultě v Ostravě.

Budova Lékařské fakulty Ostravské univerzity ve Vítkovicích patřila přehlídce pracovních možností. Veletrh KAM PAK, který každoročně pořádá Československý spolek mediků, pomáhá absolventům najít co nejlepší uplatnění ve zdravotnictví. 

Lukáš Čumpelík, předseda Československého spolku mediků, pořadatel: "Akce je cílená pro absolventy lékařských fakult, ale také pro absolventy vyšších odborných škol, pro studenty středních zdravotnických škol."
Rastislav Maďar, děkan LF OU: "Dnes tady máme 26 zdravotnických zařízení, které projevily zájem o naše i další studenty, ale není to jenom o studentech medicíny, ale i o studentech jiných zdravotnických oborů."

Studenti se mohli zeptat na cokoliv, co je zajímá a dozvědět se tak něco víc, o svém potenciálním zaměstnavateli.

Eva Jalůvková, manažer za ošetřovatelskou péči, Nemocnice AGEL, Nový Jičín: "Překvapivě neptají se na finance, což mě překvapilo, ale co můžou očekávat, zda zkouška je kmenová, jestli mohou přicházet z interních chirurgických oborů."
Jana Šimurdová Bastien, majitelka B.Estée clinic: "Je možné udělat osvětu pro lékaře, aby věděli, že estetická medicína je velmi otevřený obor, a proto jim to chceme přiblížit, comusí všechno udělat pro to, aby mohli dělat estetickou medicínu ve své budoucí praxi."
Anketa, studenti: "Je tady široká nabídka oborů, tudíž si myslím, že každý si tady najde svoje." 

Studenti navázali cenné kontakty a už teď víme, že někteří svého zaměstnavatele na veletrhu našli.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy