Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žena z Ostravy ztratila občanku, podvodnice si na ni vzala služby za 25 tisíc

  • Ostrava,

Žena z Ostravy ztratila občanský průkaz a nikde to neoznámila. Později se nestačila divit. Jiná žena si na její doklad vzala u mobilních operátorů služby, za které nezaplatila. Škoda je přes 25 tisíc korun. Policie zveřejnila fotku podvodnice a žádá veřejnost o pomoc při pátrání.

Policisté z obvodního oddělení Ostrava-Hrabůvka hledají podvodnici, která zneužila cizí občanský průkaz.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Dle dosavadních informací víme, že mělo dojít ke zneužití ztraceného občanského průkazu. Jak sama oznamovatelka uvedla, přesný datum ztráty netuší a ani samotnou ztrátu občanského průkazu před tím nenahlásila."

Následně se nestačila divit, když jí přišel dopis od mobilního operátora, že byla na její jméno uzavřena smlouva za zhruba 5 tisíc korun a je potřeba tuto službu zaplatit.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Následným prověřováním bylo zjištěno, že na základě předloženého občanského průkazu došlo k opakovanému uzavření paušálních smluv u dvou telekomunikačních společnostech."

Celková způsobena škoda je přes 25 tisíc korun. Policisté proto zveřejnili fotografii z bezpečnostní kamery, na které je podvodnice, která smlouvu na cizí občanku uzavírala.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Pro dosažení účelu trestního řízení policisté v souvislosti s prověřováním tohoto trestného činu žádají veřejnost o pomoc a spolupráci při ustanovení totožnosti ženy, která by svou výpovědí mohla přispět k objasnění daného skutku. Žádáme veřejnost, která by mohla k totožnosti osob poskytnout jakékoliv informace, aby se obrátila na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy