Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odstraněním torz bývalých garáží pokračuje rekultivace území u Muglinovské v Ostravě

  • Ostrava,

Likvidace obrovské nelegální skládky odpadů a postupná rekultivace území v lokalitě bývalých řadových garáží u ulice Muglinovské nedaleko Komenského sadů v centru města u řeky Ostravice postoupila do další etapy.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora: "Na místě původně stála více než stovka garáží, které již před deseti lety začaly významně chátrat. Nakonec se místo stalo jednou velikou skládkou. Řešení nebylo jednoduché, protože přesto, že jde o městské pozemky, vlastní garáže patřily jednotlivým fyzickým osobám, s kterými bylo nutné jednat o výkupu. Teprve letos v květnu mohla být uskutečněna první etapa, která spočívala v odklizení odpadků z volného prostranství mezi garážemi. V právě započaté fázi likvidujeme zbývající betonové plochy a ráda bych, aby bylo místo na závěr ozeleněno."

V tuto chvíli se v části areálu odstraňují zbytky garáží, jejich základové desky, a hlavně zpevněné betonové plochy. Následně budou provedeny terénní úpravy do nivelety původních základových desek, a nakonec bude pozemek oset trávou. Tyto práce financuje město Ostrava a práce zajišťuje společnost Ostravské městské lesy a zeleň. V případě příznivých klimatických podmínek by mělo být hotovo během tří týdnů od počátku realizace.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Současně bude v další části areálu probíhat odstranění stavebních objektů 18 garáží, opět včetně základových desek. Tyto práce budou zahájeny až po vyřešení majetkoprávních vztahů, tedy dědických řízení u sedmi z těchto garáží. Zadavatelem prací bude městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz s předpokládaným dokončením v roce 2023."
Petr Veselka, starosta Moravské Ostravy a Přívozu: "Ve spolupráci s Magistrátem města Ostravy a Povodím Odry budeme koordinovat instalaci závory k sjezdu z ulice Muglinovské, jako prevenci k opětovnému návozu odpadu."

Cena za 1. etapu likvidace této černé skládky činila téměř 3,4 milionu korun s DPH, cena aktuální etapy přesahuje 7,1 milionu korun bez DPH. Ostrava na odstranění černých skládek vynakládá nemalé finanční prostředky. Každoročně vyzývá také k úklidu odpadu vlastníky pozemků podél vodních toků a komunikací nebo v blízkosti nákupních center.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy