Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O provoz pohotovosti se podělí všechny 3 ostravské nemocnice. O financování se postará MS kraj

  • Ostrava,

V Ostravě se odehrála historická událost. Všechny tři zdejší nemocnice se domluvily a společnými silami zajistí fungování Lékařské pohotovostní služby. Memorandum je podepsáno na tři roky. O finance se postará MS kraj.

Lékařská pohotovostní služba v Ostravě je zajištěna i na další tři roky. Doposud ji zajišťovala fifejdská nemocnice, ale bylo to stále obtížnější zejména kvůli nedostatku pediatrů. Nyní se o pohotovost postarají společně všechny tři ostravské nemocnice. Fifejdy už budou zajišťovat pouze pohotovost pro dospělé. 

Zbyněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: „Jednání všech tří ostravských nemocnice jsem svolal ve snaze o eliminaci stávajících vážných a dlouhodobých personálních problémů se zajištěním lékařské pohotovostní služby pro děti a dorost a pro dospělé a v situaci, kdy bylo zřejmé, že v Ostravě reálně neexistuje žádný jiný subjekt, který by měl zájem tuto službu poskytovat. A to tak, aby byla plně funkční a vyhovovala podmínkám, které jsou vyžadovány pro její kvalitní zabezpečení. V memorandu, které je podepsáno všemi třemi řediteli, deklarují za své nemocnice vytvoření předpokladů pro zajištění plynulého poskytování pohotovostí i se závazky jednotlivých stran. Jsem rád, že díky této vzájemné dohodě tak bude pro obyvatele Ostravy a blízkého okolí zajištěna, nejméně po dobu dalších tří let, kvalitní lékařská pohotovostní služba."

Pohotovostní službu pro děti zajistí fakultní nemocnice, která už připravuje tři ordinace nedaleko vchodu do polikliniky. 

Jiří Havrlant, ředitel FNO: „Samozřejmě že velmi citlivě vnímám stávající problémy, které souvisí se zajištěním lékařské pohotovostní služby v Ostravě. Aby nedošlo v metropoli Moravskoslezského kraje k omezení dostupnosti a kvality zdravotní péče o děti a dorost, rozhodli jsme se pomoci. Na Nový rok otevřeme ve fakultní nemocnici ambulanci pohotovostní služby, kde se o nemocné do 18 let věku bezpečně postaráme. Fungovat bude v nově upravených prostorách naší Polikliniky v Ostravě-Porubě.“

Třetím partnerem memoranda je vítkovická nemocnice Agel, která se bude podílet na zajištění personálu pro dětskou pohotovost. 

Stanislav Jackanin, ředitel Nemocnice Agel Ostrava -Vítkovice: „Zajištění pokračování lékařské pohotovostní služby v Ostravě na období dalších tří let je velice důležité pro všechny tři ostravské nemocnice. Naše nemocnice bude personálně participovat na obsazení služeb dětské lékařské pohotovostní služby, pro pomoc na dospělé pohotovosti zatím nemáme personální kapacity. Do služeb se zapojí od nového roku čtyři pediatři, od léta jich bude šest."

Zubní pohotovost bude i nadále poskytovat soukromý subjekt v areálu společnosti Ridera Sport, na Závodní ulici v Ostravě-Vítkovicích. Vše už posvětil i krajský úřad, který na fungování pohotovostí poskytne finance. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy