Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zvrat v případu požáru rodinného domu v Martinově, policisté zřejmě našli pozůstatky hledaného muže

  • Ostrava,

Policisté zveřejnili nové informace týkající se požáru rodinného domku v Martinově. V případu z půlky ledna letošního roku byl pohřešován a hledán syn majitelů domu. Policie nejprve předpokládala a měla podezření, že dům se svými spícími rodiči podpálil právě on.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: “V rámci prověřování kriminalistických verzí i s ohledem k tomu, že dosud nebyl nalezen hledaný muž, policisté přistoupili k opakovanému a doplňujícímu ohledání požářiště a jeho okolí, kdy se podařily nalézt fragmenty svědčící o pozůstatcích lidského těla. Byla nařízena soudní pitva a kriminalisté provádí úkony ke zjištění totožnosti. Mohlo by se jednat o hledaného muže.”

Místo přitom prohledávali i hasiči, a to při zásahu, kdy na místo musel být přivolán také psycholog. Rodiče mladého muže se totiž domnívali, že v plamenech zůstal jejich psychicky nemocný syn.

Lukáš Popp, velitel stanice Ostrava-Poruba: "Hasiči už při jízdě na místo události viděli z dálky vysoké plameny na střeše domu, proto velitel ihned požádal o vyslání další techniky. V době příjezdu byla celá střecha rodinného domu v plamenech a část již byla propadlá. Hasiči z domu evakuovali majitele domu, od kterých obdrželi informaci, že by se v domě měl nacházet ještě jejich syn. Hasiči zahájili ihned vyhledávání syna, jak vnitřkem budovy, tak i zvenčí, pomocí žebříků."

Po muži bylo následně vyhlášeno pátrání. Policisté prohledali celou lokalitu a k vyhledání použili i dron. Obešli i bezdomovce, se kterými se v minulosti stýkal a také doporučili lidem, aby se ho případně nesnažili zadržet. Pátrání ale bylo neúspěšné.

Vyšetřovatelé zatím nepotvrdili příčinu požáru.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy