Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravské komunikace zatím spotřebovaly přes 2,4 tisíce tun soli

  • Ostrava,

Ostravské komunikace, které se starají o zimní údržbu bezmála 324 kilometrů silnic II. a III. třídy a místních komunikací na území Ostravy a v nejbližším okolí, zatím spotřebovaly více než 2,4 tisíce tun soli a přes 616 tisíc litrů solanky. Rekord ve spotřebě zatím připadá na silně zasněžený prosinec.

Mrazivý únor zřejmě zaostane za rekordy prosince, říkají o údržbě silnic Ostravské komunikace

Petr Uhlíř, výrobní náměstek společnosti: "Vývoj v únoru zatím nesměřuje k tomu, že bychom se znovu mohli dostat až na prosincová čísla."

Zatímco v prosinci se denní průměr dostal na bezmála 52 tun posypové soli, v únoru je to zatím denně v průměru 40 tun soli. V přepočtu na kalendářní dny ošetřily posádky zimní údržby Ostravských komunikací v prosinci denně 736 kilometrů silnic. V únoru je to okolo 560 kilometrů. Celkově od začátku zimy mají už silničáři na svém kontě přes 36 tisíc kilometrů ošetřených komunikací.

Petr Uhlíř, výrobní náměstek společnosti: "Do terénu vyjíždíme už tehdy, když se teploty pohybují okolo dvou stupňů nad nulou a může dojít, v důsledku klimatických podmínek, ke zhoršení sjízdnosti silnic. Pokud bereme jako limit pro citelný mráz mínus pět stupňů Celsia, tak mrazivých výjezdových dní jsme dosud zaznamenali jen asi devět. Celkový počet výjezdových dní je ale nyní 37."

Nedostatek soli či solanky pro další dny s nízkými teplotami podle něj nehrozí. Ostravské komunikace totiž před zimou doplnily zásoby tak, aby bylo v jejich skladech celkem šest tisíc tun soli. Z tohoto objemu je nyní spotřebována ani ne polovina. Solanku firma doplňuje průběžně podle potřeby. Naprosto výjimečnou zimou, kdy se spotřeba soli dostala výrazně nad šest tisíc tun, byly zimní měsíce přelomu let 2012 a 2013. Tehdy bylo nutné na silnice rozvézt přes 9,8 tisíce tun soli.

Petr Uhlíř, výrobní náměstek společnosti: "To se ale stalo jen jednou za posledních 16 let."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy