Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Důvěřivý muž naletěl podvodníkům. Část peněz zachránila všímavá ochranka nákupního centra

  • Ostrava,

Další případ kyberpodvodu, před kterými vás neustále varujeme, se odehrál v Ostravě. Podvodníci, kteří se vydávali za pracovníky banky přesvědčili důvěřivého muže, aby vybral peníze a vložil je do bitcoinmatu na jejich účet. Část financí se podařilo zachránit, díky ochrance v nákupním centru.

Senior ze Studénky byl kontaktován neznámou ženou, která se do telefonu představila jako pracovnice banky a oznámila mu, že někdo chce získal jeho peníze. Ona mu pomůže finance zachránit. Rychle má z účtu vybrat 280 tisíc a vložit je do bitcoinmatu. Přesně to muž udělal, ale naštěstí si ho všimla ochranka v nákupním centru, kde peníze vkládal a zavolala policii.

telefonát na tísňovou linku policie: "Je tady starší pán a už 20 minut stojí u bitcoinmatu a rve do něj dvoutisícovky. A telefonuje? Ne, ale vypadá to podezřele. Určitě, já tam posílám hlídku." 

Policisté dorazili na místo ve chvíli, kdy muž měl u ucha znovu telefon a žena ho přesvědčovala, aby pokračoval. Policisté jsou prý falešní.

Daniel Kocián, PČR Ostrava: "Moc nemluvil, spíš poslouchal ty podvodníky v telefonu. Na nás se jenom koukal. my jsme mu opakovali, ať ten telefon položí a on nechtěl." 
Daniel Zelníček, PČR Ostrava: "Zavolal jsem na servisní linku toho bitcoinmatu. Těch plateb bylo celkem 8. Dvě platby už odešly a 6 plateb se operátorovi podařilo zablokovat."

Policistům se naštěstí podařilo muže zastavit a rychle volali operátorovi z čísla na bitcoinmatu a ten část plateb stornoval.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Kriminalisté 4. oddělení obecné kriminality Ostrava-Poruba zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu."

Policisté znovu zdůrazňují, aby lidé nereagovali na údajné telefonáty z banky a rozhodně nikomu nedávali přístupové údaje a hesla svých účtů či jakékoliv osobní informace. Pokud se to už stane, rychle volejte do své banky a nechte účet zablokovat.

Nahlásit chybu


K tématu
ARBOR MORAVIA s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Průmyslové montáže s.r.o.,
Ostrava
od 27 000 Kč/měsíc

Detail

Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail