Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská nemocnice Ostrava plánuje velké investice

  • Ostrava,

Městská nemocnice Ostrava se chce v následujících letech stát špičkovým lékařským zařízením. Vedení města proto plánuje rozsáhlé investice, které by mohly dosáhnout až 200 milionů korun ročně. Jako první se pravděpodobně dočká celkové rekonstrukce chirurgie.

Po odstoupení ředitele Městské nemocnice Ostrava Jaroslava Luxe, který prý už necítil pro změny podporu města, byl jejím řízením pověřen Josef Grochol. To uklidnilo zaměstnance, kteří za Luxovo odvolání dokonce sepsali petici. Ostravští radní nyní s vedením nemocnice plánují, jak nejlépe zajistit její další rozvoj.

Zbyněk Pražák (KDU-ČSL), náměstek primátora Ostravy

Finančně je prý nemocnice v dobré kondici. Na další rozvoj nyní potřebuje asi 2 miliardy korun. V plánuje je nová chirurgie, ARO i centrální příjem. V případě chirurgie se zvažuje odstoupit od projektu nové budovy a zrekonstruovat stávající prostory.

Josef Grochol, náměstek pověřený řízením nemocnice

Velmi důležité prý také bude, co nejdříve motivovat zaměstnance, aby nemocnici neopouštěli a naopak získat nové. V plánu je tak zvýšení mezd i další kroky.

Josef Grochol, náměstek ředitele pověřený řízením nemocnice

Cílem je, aby se Městská nemocnice Ostrava v horizontu příštích deseti let stala moderním a hlavně pacienty vyhledávaným lékařským zařízením se špičkovou péčí. Při financování všech změn chce nemocnice maximálně využít projekty Evropské unie.
Petr Hapka a jeho potměšilí hosté / přesunutý koncert z 18.4.

22.10. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

Káťa a Škubánek / přeloženo z 28.3.

21.11. 10:00
Ostrava-Mariánské hory, Dům kultury města Ostravy

Welder machine s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Ostravská sportovní z.s. - Ostrava
Ostrava
od 18 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

KOVOCENTRUM - Steel products, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků