Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

1,5 tuny kvasu i další věci za 80 tisíc ukradl zloděj z garáže v Ostravě

Tunu švestek a půl tuny hrušek naložených v kvasu, pneumatiky, několik paletových vozíků i stroj na výrobu štěpek. To všechno dokázal ukrást 47letý zloděj z řadové garáže ve Slezské Ostravě. Způsobil škodu za 80 tisíc korun. Teď mu hrozí až dva roky vězení.

Násilně vnikl do řadové garáže ve Slezské Ostravě a ukradl vše, co uvnitř našel. Mimo jiné i 25 kusů plastových sudů se šroubovacím víkem o objemu 220 litrů, ve kterých bylo naloženo 1 000 kg švestek a 500 kg hrušek.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Naložený kvas však nebylo jediné, co měl pachatel odcizit. Z garáže si měl dále přivlastnit mimo jiné nové zátěžové pneumatiky, několik paletových vozíků, rudly či stroj na výrobu štěpek."

O krádeži byli kriminalisté informováni 22. března a k dopadení pachatele jim stačilo několik dnů. Byl jím 47letý muž z Ostravy.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Kriminalistům se podezřelý muž přiznal, uvedl, že naložené ovoce měl zpeněžit v pálenici a ostatní věci odvést do sběrného dvoru. Část odcizených věcí byla zajištěna a bude vrácena zpět do rukou majiteli. Výslech byl ukončen slovy, že podezřelý muž svého jednání lituje a s poškozeným se pokusí domluvit o náhradě škody."

Komisař už zloději sdělil podezření ze spáchání přečinu krádež. Soud ho teď může poslat až na dva roky za mříže.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy