Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

1,5 tuny kvasu i další věci za 80 tisíc ukradl zloděj z garáže v Ostravě

Tunu švestek a půl tuny hrušek naložených v kvasu, pneumatiky, několik paletových vozíků i stroj na výrobu štěpek. To všechno dokázal ukrást 47letý zloděj z řadové garáže ve Slezské Ostravě. Způsobil škodu za 80 tisíc korun. Teď mu hrozí až dva roky vězení.

Násilně vnikl do řadové garáže ve Slezské Ostravě a ukradl vše, co uvnitř našel. Mimo jiné i 25 kusů plastových sudů se šroubovacím víkem o objemu 220 litrů, ve kterých bylo naloženo 1 000 kg švestek a 500 kg hrušek.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Naložený kvas však nebylo jediné, co měl pachatel odcizit. Z garáže si měl dále přivlastnit mimo jiné nové zátěžové pneumatiky, několik paletových vozíků, rudly či stroj na výrobu štěpek."

O krádeži byli kriminalisté informováni 22. března a k dopadení pachatele jim stačilo několik dnů. Byl jím 47letý muž z Ostravy.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Kriminalistům se podezřelý muž přiznal, uvedl, že naložené ovoce měl zpeněžit v pálenici a ostatní věci odvést do sběrného dvoru. Část odcizených věcí byla zajištěna a bude vrácena zpět do rukou majiteli. Výslech byl ukončen slovy, že podezřelý muž svého jednání lituje a s poškozeným se pokusí domluvit o náhradě škody."

Komisař už zloději sdělil podezření ze spáchání přečinu krádež. Soud ho teď může poslat až na dva roky za mříže.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků