Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská Ostrava uvítala jako jediná nový rok ohňostrojem. Obvod má na letošní rok velké plány

Slezská Ostrava měla jako jediná široko daleko letos novoroční ohňostroj. Potěšila tím řadu obyvatel, starosta jim také popřál k novému roku a avizoval řadu velkých plánů právě na rok 2022. Nejen investičních, ale i kulturních.

Na Slezské Ostravě přivítali příchod roku 2022 tradičním půlnočním ohňostrojem, který se zde pravidelně pořádá už od roku 2004. Původně býval před Slezskoostravským hradem a od roku 2008 už se přesunul před slezskoostravskou radnici. Viditelný je tak vždy z různých míst kolem dokola a lidé se kvůli němu nemusejí srocovat na jednom místě.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy/ANO/: "Ohňostroj byl jediný, který se v Ostravě oficiálně konal. My jsme se rozhodli jej nezrušit, protože jej vnímáme jako symbol oslav příchodu nového roku. A jako věc, která je veskrze pozitivní. Takže jsme chtěli pozitivně naladit i naše občany. Všem našim občanům, ale nejen jim, bych rád do nového roku popřál především pevné zdraví, ale i štěstí, životní pohodu a aby se jim splnily všechny cíle, které si pro tento rok stanovili."

A řadu velkých cílů si pro letošní rok připravila i Slezská Ostrava. Bude to především o velkých investicích.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy/ANO/: "Městský obvod v letošním roce chystá dokončení řady investičních akcí. Mezi ty hlavní patří dokončení výstavby Domova pro seniory v Antošovicích, ale také rekonstrukce Kulturního domu v Heřmanicích. Nebo také řada revitalizací veřejných prostranství, mezi které patří třeba Náves v Heřmanicích nebo veřejné prostranství nad stadionem Bazaly."

Obvod zároveň věří, že bude moci pro občany uspořádat také různé společenské akce.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy/ANO/: "Pokud to vládní opatření umožní, tak doufáme, že se nám podaří uskutečnit i řadu kulturních a společenských akcí. V březnu například ples městského obvodu nebo květnový Den Slezské, popřípadě promítání letních kin."

Obvod chce také organizovat pravidelná setkání s občany, kde jim bude postupně představovat své aktuální plány a zároveň se lidí dotazovat na to, co je nejvíce trápí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy