Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Florbalistky FBC Ostrava přivezly na Slezskou historicky první extraligový titul

Florbalistky FBC Ostrava si připsaly velkolepý úspěch. Dostaly se až do superfinále extraligy, kde porazily pražský Chodov a tím pádem získaly úplně první titul v historii klubu. Osobně je už doma i s medailemi a pohárem přivítali zástupci vedení Slezské Ostravy.

Téměř 8 tisíc diváků sledovalo v pražské O2 areně cestu za historickým úspěchem florbalistek FBC Ostrava. Klub se i přes těžký začátek sezóny probojoval až do superfinále, kde porazil Chodov 4:2.

Natálie Hurníková, florbalistka FBC Ostrava: "Užívala jsem si každý trénink. Partu máme úžasnou, nakonec tam přišel takový neskutečný zlom a taková naše pomyslná bublina, kterou jsme dotáhli až do úplného konce, který je neskutečný a je to samozřejmě sen úplně všech tady v české lize, mít titul. Je to fakt skvělý pocit být mistr."
Jakub Robenek, trenér florbalistek FBC Ostrava: "My jsme cítili obrovskou sílu, sebevědomí, a hlavně za námi stálo strašně moc lidí a strašně moc skvělých fanoušků, kteří za námi přijeli i do Prahy. A podařilo se nám ten pohár dovézt do Ostravy."

Celý tým už v obřadní síni přivítalo a ocenilo za úspěch vedení Slezské Ostravy.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy/ANO/: "Dnes jsme proto pozvali florbalistky z FBC Ostrava, abychom jim poděkovali, ocenili jejich aktivity a zároveň jim popřáli úspěchy do budoucna."

Tým má zázemí právě ve Slezské Ostravě, která ho podporuje, podobně jako i další kluby.

Richard Vereš, starosta Slezské Ostravy/ANO/: "Městský obvod Slezská Ostrava dlouhodobě podporuje sportovní kluby. V letošním roce vydává na jejich podporu více než 6,5 milionu korun. Věřím, že i v dalších letech bude v této podpoře pokračovat. A že bude nadále tato podpora růst."
Jakub Robenek, trenér florbalistek FBC Ostrava: "Budeme moc rádi, když ještě i daleko více dětí z obvodu a třeba i z okolních obvodů tady v Ostravě přijde k nám na halu a zapojí se do toho každodenního kolotoče a těch členů bude ještě více."

Některé florbalistky ještě čekají školní povinnosti a následně letní příprava. Po ní pak tým zamíří na turnaj šampiónů do Finska.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy