Pomozte najít rodiny, které potřebují pomoc Dobrého anděla

  • 17. července 2018,
  • 14:07

143 rodin již dostalo finanční podporu nadace Dobrý anděl, která pomáhá také rodinám, v nichž se dítě potýká s vážným onemocněním. Díky každoměsíčním příspěvkům dárců – Dobrých andělů – mohou všechny těžkosti zvládat lépe alespoň po finanční stránce. Pomozte najít další rodiny, které tuto podporu potřebují!

Reklama

„Dětí s vážným onemocněním, jejichž rodiny by potřebovaly finanční podporu, je mnohem více. Rodiče často neví, že u nás mohou o příspěvek požádat. Naší snahou je, aby se tato informace co nejvíce rozšířila,“ říká Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace Dobrý anděl. „Některým rodinám poradí lékaři či sociální pracovníci přímo v nemocnici, jiným pomoc doporučí pacientské organizace. K mnohým z nich se ale i přesto tato informace nedostane,“ dodává. 

Komu nadace pomáhá? 

Dobří andělé pravidelně každý měsíc podporují rodiny s nezaopatřenými dětmi, které zasáhlo vážné onemocnění. Typicky se jedná o onkologické onemocnění, selhání orgánů, vážné metabolické poruchy,  těžká kombinovaná postižení, svalovou dystrofii Duchenne, cystickou fibrózu, nemoc motýlích křídel. Mimo vyjmenovaná onemocnění je možné také pomoci dětem, které se potýkají se vzácnými onemocněními a s těžkými kombinovanými poruchy (mentálními, smyslovými, tělesnými).

Kromě dětských pacientů podporují také rodiny s dětmi, v nichž onemocněl rakovinou jeden z rodičů. 

Situace v Moravskoslezském kraji

Za šest let fungování nadace podpořili dárci více než 5 479 rodin z celé České republiky. 143 z nich pochází z Moravskoslezského kraje. Tento počet detailněji zahrnuje 33 rodin s onkologicky nemocným rodičem, 51 rodin s onkologicky nemocným dítětem a dalších 59 rodin s dítětem, které se potýká s jiným závažným a život ohrožujícím onemocněním. Každý měsíc z Moravskoslezského kraje nadace přijme průměrně 3 nové rodiny do systému pomoci.

Znáte rodinu s vážně nemocným dítětem?

Pokud máte ve svém okolí rodinu s takto vážně nemocným dítětem, neváhejte jí pomoc nadace doporučit. Kontakt je velmi jednoduchý – stačí zavolat nebo napsat e-mail a pracovníci již zajistí vše potřebné. Důležité je nebát se ozvat, Dobří andělé rodinám rádi pomohou. 

Staňte se i Vy Dobrým andělem.

Stačí krátká registrace na www.dobryandel.cz a můžete začít přispívat. Vaše finanční pomoc bude rodinám odeslána do posledního haléře. Díky svému Andělskému účtu si navíc můžete přečíst konkrétní příběhy rodin, kterým pomáháte. Aňa Geislerová představení Zcela jarní trojúhelník

Zítra 19:00 - 26.03. 1:01
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beats for Love 2019

03.07. 16:00 - 06.07. 0:00
Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava

Barbie slaví 60. narozeniny ve Forum Nová Karolina

11.03. 10:00 - 31.03. 18:00
Ostrava, Forum Nová Karolina, Ostrava

Thurebak s.r.o.
Frýdek-Místek
od 22 000 Kč

Detail

Horské lázně Karlova Studánka, státní podnik
Bruntál
od 18 500 Kč

Detail

Jarolím Meloš - MOV s.r.o.
Karviná
od 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu