Pomozte najít rodiny, které potřebují pomoc Dobrého anděla

  • 17. července 2018,
  • 14:07

143 rodin již dostalo finanční podporu nadace Dobrý anděl, která pomáhá také rodinám, v nichž se dítě potýká s vážným onemocněním. Díky každoměsíčním příspěvkům dárců – Dobrých andělů – mohou všechny těžkosti zvládat lépe alespoň po finanční stránce. Pomozte najít další rodiny, které tuto podporu potřebují!

Reklama

„Dětí s vážným onemocněním, jejichž rodiny by potřebovaly finanční podporu, je mnohem více. Rodiče často neví, že u nás mohou o příspěvek požádat. Naší snahou je, aby se tato informace co nejvíce rozšířila,“ říká Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace Dobrý anděl. „Některým rodinám poradí lékaři či sociální pracovníci přímo v nemocnici, jiným pomoc doporučí pacientské organizace. K mnohým z nich se ale i přesto tato informace nedostane,“ dodává. 

Komu nadace pomáhá? 

Dobří andělé pravidelně každý měsíc podporují rodiny s nezaopatřenými dětmi, které zasáhlo vážné onemocnění. Typicky se jedná o onkologické onemocnění, selhání orgánů, vážné metabolické poruchy,  těžká kombinovaná postižení, svalovou dystrofii Duchenne, cystickou fibrózu, nemoc motýlích křídel. Mimo vyjmenovaná onemocnění je možné také pomoci dětem, které se potýkají se vzácnými onemocněními a s těžkými kombinovanými poruchy (mentálními, smyslovými, tělesnými).

Kromě dětských pacientů podporují také rodiny s dětmi, v nichž onemocněl rakovinou jeden z rodičů. 

Situace v Moravskoslezském kraji

Za šest let fungování nadace podpořili dárci více než 5 479 rodin z celé České republiky. 143 z nich pochází z Moravskoslezského kraje. Tento počet detailněji zahrnuje 33 rodin s onkologicky nemocným rodičem, 51 rodin s onkologicky nemocným dítětem a dalších 59 rodin s dítětem, které se potýká s jiným závažným a život ohrožujícím onemocněním. Každý měsíc z Moravskoslezského kraje nadace přijme průměrně 3 nové rodiny do systému pomoci.

Znáte rodinu s vážně nemocným dítětem?

Pokud máte ve svém okolí rodinu s takto vážně nemocným dítětem, neváhejte jí pomoc nadace doporučit. Kontakt je velmi jednoduchý – stačí zavolat nebo napsat e-mail a pracovníci již zajistí vše potřebné. Důležité je nebát se ozvat, Dobří andělé rodinám rádi pomohou. 

Staňte se i Vy Dobrým andělem.

Stačí krátká registrace na www.dobryandel.cz a můžete začít přispívat. Vaše finanční pomoc bude rodinám odeslána do posledního haléře. Díky svému Andělskému účtu si navíc můžete přečíst konkrétní příběhy rodin, kterým pomáháte. Vánoce s Martinem Chodúrem v Gongu

Zítra 20:00 - 19.12. 10:20
Ostrava, Multifunkční hala GONG, Ostrava

Horkýže Slíže v Garáži - 1. koncert

20.03. 20:00 - 19.12. 10:20
Ostrava, RnR GARAGE Martinov

Silvestr v Garáži

31.12. 20:00 - 19.12. 10:20
Ostrava, RnR GARAGE Martinov

David Milfait
Nový Jičín
od 18 000 Kč do 19 000 Kč

Detail

PNEU OK - shop s.r.o.
Opava
od 20 000 Kč

Detail

Základní škola a mateřská škola Ostrava-Hošťálkovice, Výhledy 210, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 16 280 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu