Radegast podpořil boj se suchem

  • 6. září 2019,
  • 19:02,

Grantový program Radegast lidem rozdělil v letošním roce 1,4 milionu korun na boj proti suchu, péči o vodní zdroje nebo podporu udržitelného turismu. Slavnostní předání šeků neziskovým organizacím, včetně bonusové prémie 50 000 Kč na základě hlasování veřejnosti, proběhlo v rámci Radegast dne.

Pivovar Radegast se na snižování spotřeby a na šetrné zacházení s vodou dlouhodobě zaměřuje a chce v tomto úsilí pomáhat také dalším místním organizacím. Proto se v letošním 17. ročníku grantového programu Radegast lidem zaměřil zejména na podporu boje proti suchu, péči o vodní zdroje, využití dešťové vody nebo vzdělávací projekty týkající se efektivního využívání vody.

Grantový program Radegast lidem letos rozdělili mezi osm neziskových organizací částku 1,4 milionu korun. Všechny podpořené organizace si navíc odnesly 5 tisíc Kč na vzdělávací aktivity. Slavnostní vyhlášení a předání šeků proběhlo během oslav správně hořkého piva Radegast den ve Frýdku-Místku. Bonusovou prémii 50 000 Kč, která byla udělena na základě hlasování veřejnosti, získal Klub českých turistů za projekt s názvem Revitalizace vrcholu Lysé hory. 

Projekt Hory, louky a voda organizace ČSOP Salamandr zase usiluje o zlepšení biodiverzity a stavu cenných horských luk na několika místech CHKO Beskydy. Vodní hospodářství řeší projekt Rekonstrukce hospodaření s odpadními vodami na chatě Skalka. Zvýšit povědomí lidí o významu vody v krajině, šetrném zacházení s vodními zdroji a hospodaření s dešťovou vodou chce projekt Putování s kapkou vody, který připravilo Severomoravské regionální sdružení ČSOP. Finanční podporu získali rovněž dobrovolní hasiči ze Starého Zubří, kteří chtějí v oblasti Pivčánek pomáhat se zadržováním vody v krajině.

Mezi další organizace, které získaly finanční prostředky z grantového programu, patří spolek Po Súsedsku, Zoo Ostrava a Beskydská šachová škola. Všechny podpořené organizace mají čas na realizaci projektů do 31. července 2020. Od začátku fungování program Radegast lidem již podpořil projekty za více než 35 milionů korun.


  • V pivovaru Radegast se vaří pivo od roku 1970. Oblibu si získalo díky své charakteristické výrazně hořké chuti. Nyní je pivovar Radegast součástí společnosti Plzeňský Prazdroj.
  • Pivovar Radegast je vyhledávaným turistickým cílem, který každoročně navštíví téměř 50 tis. lidí. Je součástí projektu Technotrasa, kam patří nejvýznamnější památky Moravskoslezského kraje.
  • Pivovar Radegast investoval za posledních 10 let desítky milionů korun do vodohospodářských projektů a během tohoto období snížil spotřebu vody potřebnou na výrobu piva o 38 %. V roce 2018 spotřeboval pouze 2,51 hl vody na výrobu 1 hl piva, dosáhl nejlepšího výsledku v historii a zařadil se tak mezi pivovary, které patří v šetření s vodou k nejlepším na světě.
  • S exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj lídrem mezi výrobci piva v regionu a největším exportérem českého piva.
  • Za pozitivní působení v oblasti společenské odpovědnosti získal v roce 2018 Plzeňský Prazdroj čtyři významná ocenění v soutěži Business pro společnost TOP odpovědná firma a stal se tak jednou z nejoceňovanějších českých společností v oblasti firemní odpovědnosti v České republice.


Linaset, a.s.
Opava
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Petr Kupka - ČALOUNICTVÍ
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Bohumín Čs. armády 1026 okres Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků