Senioři budou v Bílovci bojovat o medaile ve víceboji

  • 10. září 2019,
  • 9:47

Ve středu 11. září bude v Bílovci soutěžit takřka 150 seniorů z celého kraje v prvním ročníku Seniorského víceboje! Akce, kterou pořádá Krajské koordinační centrum Seniors za podpory Klubu seniorů Bílovec, Svazu tělesně postižených v Bílovci a Asociace sportu pro všechny Spartaku Bílovec, se zúčastní i deset sportovců ze Slovenska.

„Senioři budou soutěžit v sedmi disciplínách – v hodu šipkami, kriketovým míčkem a kroužků, v běhu s tenisovou raketou a míčkem, ve slalomu na koloběžce, v košíkové a  bollobalu. Rozděleni budou do šesti kategorií – od 55 do 59 let, od 60 do 69 let a od 70 let výše, a to vždy zvlášť muži a zvlášť ženy,“ popisuje pravidla soutěže Milan Fabián z Krajského koordinačního centra Seniors s tím, že přes padesát seniorů bude soutěžit v kategorii nad 70 let. „Organizujeme podobné akce již několik let a tak víme, že seniory tyto hry natolik strhnou, že bojují jako by šlo o život. Už teď se těšíme na tu skvělou sportovní atmosféru!“

Senioři se utkají od 14 hodin na hřišti místního gymnázia Mikuláše Koperníka. To zajistila místní organizace svazu tělesně postižených. „Budeme mít k dispozici venkovní prostory ke konání akce, včetně šaten, počítačové učebny k vyhodnocení výsledků a v případě nepříznivého počasí i tělovýchovnou halu,“ říká Anna Římanová předsedkyně této organizace a dodává, že za svaz tělesně postižených se zúčastní seniorského víceboje pět členů. Všichni se zúčastnili i loňských krajských her seniorů v Bílovci a byli úspěšní – Jana Richterová skončila na 2. místě, zbývající čtyři sportovci obsadili druhá a třetí místa ve svých kategoriích. Město však budou reprezentovat také soutěžící z TJ Spartak a Klubu seniorů. A mezi nimi jsou i další nadějní sportovci, jednou z nich je i Marie Holušová, která se probojovala do krajského reprezentačního týmu seniorů, který letos zvítězil v celostátních hrách seniorů.  „Nejlepší sportovce kraje z řad seniorů představíme také při slavnostním vyhlašování výsledků seniorského víceboje, které se uskuteční v bíloveckém domě kultury po skončení sportovní části her. Součástí bude i krátké kulturní pásmo seniorských spolků z Ostravy a Hlavnice,“ dodává Fabián.  

Odměnou pro sportovce budou diplomy, které zajišťuje Kulturní centrum Bílovec, a také medaile pro absolutní vítěze víceboje a perníkové medaile pro vítěze v jednotlivých kategoriích. Seniorský víceboj v Bílovci, nad nímž převzala záštitu starostka města Renata Mikolašová, je podpořen dodací z krajského programu Podpora zdravého stárnutí v Moravskoslezském kraji na rok 2019. 

„Jsme rádi, že si Seniors vybral pro pořádání právě naše město, a to i díky tomu, že naši senioři jsou aktivní a účastní se nejen nejrůznějších kulturních akcí, ale i těch sportovních. A jak je uvedeno výše, někteří z nich jsou velmi úspěšní. Já osobně však považuji za úspěšné všechny, kteří se hlásí na podobná klání a svůj život i v seniorském věku prožívají aktivně,“ dodává starostka s tím, že město akci podpořilo finančním darem. 

Občanské sdružení SENIORS (dnes SENIORS,z.s.) bylo založeno v říjnu 2009 a v současnosti působí v Moravskoslezském kraji a v dalších čtyřech krajích v ČR, kde aktivně vyvíjí svou činnost ve všech okresech se svými Okresními organizačními centry. V zájmu sjednocovacích principů SENIORS počátkem roku 2011 spolupracuje i Radou seniorů České republiky.

Hlavní partner akce: Moravskoslezský kraj, partneři: Město Bílovec, Gymnázium Mikuláše Koperníka Bílovec, Kulturní centrum Bílovec a NASSAI.Projekt SITUACE - life malířská show za Domem umění

23.09. 9:00 - 27.09. 15:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Kdo nepláče není Čech / one man show Lukáše Pavláska

07.10. 19:00 - 21.09. 4:48
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

LUSKO s.r.o.
Ostrava-město
od 100 Kč do 100 Kč

Detail

Charita Hlučín
Opava
od 21 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků