Pozor, CRASH!!! V Dolních Vítkovicích se chystá neobvyklá expozice

  • 17. září 2019,
  • 6:34,
  • PR

Velký svět techniky v Dolních Vítkovicích nabídne od 13. září novou jedinečnou interaktivní expozici CRASH!!! Ukáže, co se děje lidem při dopravních nehodách, vrak auta i ARO oddělení.

Crash!!! Od 13. září do února 2020

Dolní Vítkovice zahájily unikátní interaktivní výstavu CRASH!!!. Zábavnou, hravou a zážitkovou formou zdůrazňuje téma bezpečnosti na silnici i chodnících. Zaujmout by měla jak dětské návštěvníky, tak zkušené řidiče. V expozici jsou připraveny simulace různých situací pro chodce, cyklisty, motorkáře a řidiče aut. Příchozí se postupně ocitnou v nejrůznějších dopravních situacích, které jsou doprovázeny zvukovými i obrazovými záznamy a příběhem, jehož se návštěvník stane součástí. „Například budete moci zažít jízdu přímo v sedle motorky, která později havaruje, nebo jaké to je okamžitě zastavit nárazem v určité rychlosti,“ říká ředitel Světa techniky Ostrava Jakub Švrček.

Součástí výstavy je vyobrazení nehod. Třeba autonehody mladých lidí vracejících se z diskotéky. Zaujme patrně i vrak havarovaného auta či ukázka nemocničního pokoje na ARO, kde lékaři zachraňují životy a zdraví mnohých účastníků dopravních nehod. Poučný a varující bude i pokoj, který je upravený pro vozíčkáře a obsahuje pomůcky pro tělesně postižené. Vše návštěvníci zažijí na vlastní kůži a získají tak unikátní vjem z prostředí dopravní nehody z pozice chodec, cyklista, řidič. 

Výstava CRASH!!! je instalována ve Velkém světě techniky na ploše zhruba 1000 m2

Organizátoři budou pořádat i doprovodné akce se zapojením krajského ředitelství dopravní policie, které je hlavním iniciátorem a investorem celého nápadu. Výstavu finančně podporuje i Moravskoslezský kraj. Netradiční expozice je v Dolních Vítkovicích k vidění od symbolického pátku 13. září minimálně do února 2020.

Vstupenky jsou v prodeji zde: http://www.stcostrava.cz/web/guest/cenikSMOLO Recycling s. r. o.-
Ostrava
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

NN Životní pojišťovna N.V., pobočka pro Českou republiku - pracoviště Opava
Opava
od 25 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

EKOMVO s.r.o. - Orlová
Orlová
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků