Oční specialisté z FN Ostrava budou na dnech NATO. Zájemcům zkontrolují zrak

  • 18. září 2019,
  • 19:16

Návštěvníci Dnů NATO si budou moci po oba dny nechat zkontrolovat svůj zrak. V mobilní ambulanci bude k dispozici tým zkušených odborníků z Oční kliniky Fakultní nemocnice Ostrava.“ Zájemcům nabídneme například vyšetření jejich zrakové ostrosti anebo zjistíme, jak jsou na tom s prostorovým viděním. Toto vyšetření je bezbolestné a vhodné i pro děti“. Přiblížil některá vyšetření Mgr. Lukáš Kolarčík, vrchní sestra z Oční kliniky FN Ostrava a dodal, že jsou připraveni nabídnout i vyšetření, která odhalí poruchy barevného vnímání.

Oční klinika FN Ostrava má akreditaci nejvyššího stupně a je to jediné zařízení tohoto typu v Moravskoslezském kraji, které poskytuje komplexní péči o pacienty s očními onemocněními pro více než 1,2 mil obyvatel. Převážná část péče, včetně většiny operačních výkonů je prováděná ambulantně. Součástí kliniky je ale i lůžkové oddělení. „ Lůžka jsou určena pacientům, kteří musí podstoupit náročnou a komplikovanou operaci anebo těm, jejichž zdravotní stav vyžaduje intenzivní péči“, doplnil přednosta kliniky MUDr. Jan Němčanský, Ph.D., MBA.

Tým očních specialistů FN Ostrava najdou návštěvníci dnů NATO v sektoru 1, vedle stanoviště Krajské hygienické stanice. Detailní umístění naleznete na fotce.Vánoce na hradě

14.12. 10:00 - 11.12. 20:40
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Malý princ / hudební rodinné představení

13.12. 19:00 - 11.12. 20:40
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

Zítra 18:00 - 15.12. 20:00
Frýdek-Místek, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

LESCUS Cetkovice, s.r.o.
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

Petr Eliáš
Frýdek-Místek
od 100 Kč

Detail

Těšínské jatky, s. r. o.
Karviná
od 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků