Na sobotních farmářských a řemeslných trzích v Bílovci nebude chybět ani burčák!

  • 18. září 2019,
  • 19:18

Nádvoří bíloveckého zámku i přilehlý areál letního kina ožijí v sobotu 21. září prvními farmářskými a řemeslnými trhy, které navážou na loňskou úspěšnou farmářskou snídani. Lidé zde budou moci ochutnat i nakoupit ovoce a zeleninu, marmelády, perníky, med, sirupy, poctivé pečivo, mouku a další dobroty přímo od farmářů. A chybět nebude ani skvělý burčák!

Na akci, kterou pořádá Kulturní centrum Bílovec, přijedou nejen zástupci hned několika regionálních farem, ale i řemeslníci a hand made (rukodělní) výrobci. Návštěvníci se tak mohou těšit na opravdu širokou nabídku nejen bio potravin, ale například i dřevěných hraček, dřevěného nádobí, přírodních mýdel, šperků z minerálů, ručně šitých tašek a dalších zajímavých výrobků.

„Akce začíná v 9 hodin a provázet ji budou mimo jiné i zajímavé přednášky. V 10 hodin seznámí zástupce vinařství Palavín všechny přítomné s pěstováním vinné révy, o hodinu později se zájemci dozví od představitele BIO Sadu Heřmánky více o tom, jak založit sad a pečovat o něj v rámci bio zemědělství. Ve 13 hodin čeká návštěvníky přednáška na téma jednotlivých odrůd vína a o tom, jak je od sebe rozeznat, jejíž součástí bude i ochutnávka vín a burčáku. Přednáškový blok ukončí ve 14 hodin moderované povídání o ekologickém zemědělství na Bílovecku,“ popisuje bohatý program prvních farmářských a řemeslných trhů jedna z organizátorek, Jana Klazarová z městské knihovny Bílovec, a dodává, že účast potvrdili také zástupci Regionální potraviny Moravskoslezského kraje, kteří zde budou mít celkem tři stánky. A nudit se nebudou ani nejmenší návštěvníci trhů, pro které připravilo zábavný program ve spolupráci s Muzeem Bílovec a Městskou knihovnou Bílovec Pohádkové Poodří.  

„Jsme rádi, že účast na našich farmářských a řemeslných trzích přijala celá řada skvělých farmářů a řemeslníků, díky nimž si zde lidé budou moci vybírat z opravdu široké škály chutných potravin a kvalitních ručně vyráběných výrobků. Věřím, že si tady každý najde to své, a že se hlavně všichni příjemně pobavíme,“ zve na akci starostka města Bílovce Renata Mikolašová s tím, že po celou dobu bude navíc otevřen také zámek a zámecká kavárna. Skvělou atmosféru příjemně doplní cimbálová muzika Poštár.Ladislav Zibura: Prázdniny v Evropě/ cestovatelská projekce

19.11. 19:00 - 22.10. 20:33
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Petr Bende & Band Vánoční Symfonie Tour 2019

29.11. 19:00 - 22.10. 20:33
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

BRANO a.s.
Opava
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

LESCUS Cetkovice, s.r.o.
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 85 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu