Mezinárodní festival outdoorových filmů zahájen!

  • 8. října 2019,
  • 15:49

Putovní soutěžní filmový festival byl v pátek 4. října v Domě kultury města Ostravy slavnostně zahájen za přítomnosti významných hostů, vrcholových sportovců, olympioniků i zástupců spolupořadatelských měst. Zahájení moderoval Pavel Anděl. Zaplněný divadelní sál byl svědkem bohatého kulturního programu i promítání vybraných filmů z letošních 83 soutěžních snímků. Jak správně porota prohlásila, kdo se dostane do soutěžních snímků, jakoby vyhrál. Vždyť letos se přihlásilo do soutěže 1486 filmů ze 120 zemí světa.

O festival je nebývalý zájem. Od pátku do neděle navštívilo festival 700 diváků. Festival má letos i světovou premiéru. Je to slovenský snímek V objatí obra režiséra Jaroslava Matouška. Aktér filmu Jozef Kuba Matyasek přiletěl do Ostravy na premiéru z USA.

Po slavnostním zahájení se festival rozjel do dalších měst České a Slovenské republiky a bude ukončen 30. listopadu slavnostním zakončením ve velkém sále knihovny Hlavního města Prahy.

Čestný host letošního ročníku, legenda Československého horolezectví, zasloužilý mistr sportu Vlastimil Šmída, před měsícem nečekaně odešel do horolezeckého nebe. Festival na něho nezapomněl. Diváci si Vlastimila Šmídu připomněli sestřiženou filmovou ukázkou a jeho mistrovství ocenili dlouhým potleskem.

Mezinárodní festival outdoorových filmů letos získal prestižní ocenění značku EFFE a patří mezi významné evropské festivaly. Kdo ví, kde budu zítra? / diskuze novinářů J. Šídla a T. Etzlera

22.11. 17:00 - 15.11. 3:22
Ostrava, Kavárna U6 v Malém světě techniky U6

Středozem slaví narozeniny/7. narozeniny Malého světa techniky U6

17.11. 10:00 - 15.11. 3:22
Ostrava, Malý svět techniky U6, Ostrava

Francis Veber: Chlap na zabití / francouzská komedie

Dnes 19:00 - 3:22
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Fast workers s.r.o.
Ostrava-město
od 14 750 Kč

Detail

STEELTEC CZ, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 22 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků