Komentované procházky Vítkovicemi pro veřejnost

  • 10. října 2019,
  • 8:33

Když se dnes řekne Vítkovice, vybaví si člověk hlavně průmyslové panorama Dolních Vítkovic. Statisíce návštěvníků, prohlídkové okruhy, kulturní akce. A mohli bychom pokračovat. Poněkud stranou veřejnosti se ocitá velmi specifická cihlová architektura vítkovické městské památkové zóny. Městečka, které vyrostlo pro fabriku. Zde se odehrávaly příběhy rodin dělníků, kteří k Ostravě přijížděli za vidinou sice těžce nabytého, ale poctivě odpracovaného výdělku. Nejen o nich bude řeč při komentovaných procházkách, které už tuto neděli pořádají průvodci z ostravského infocentra.

„Někteří Ostraváci tudy projíždějí denně. Přesto možná nemají ponětí, o jaký skvost se nejen z hlediska architektury i urbanismu jedná. Paul Kupelwieser, někdejší ředitel Vítkovických železáren, zde nechal ve druhé polovině 19. století vybudovat moderní průmyslové město se vším, co k němu patří. Radnici, kostel, kolonie, jesle, školy a další objekty, které byly k běžnému životu zapotřebí,“ přibližuje téma procházek průvodkyně Veronika Břicháčková. „Neopomeneme zmínit také bývalou synagogu nebo nádraží a návštěvníci se dozvědí i něco o kulturním či společenském dění v tehdejších Vítkovicích.“

Komentované procházky Vítkovicemi se konají v neděli 13. října v 10 a ve 14 hodin. Sraz účastníků je 15 minut před začátkem na Mírovém náměstí před vítkovickou radnicí. Předprodej vstupenek probíhá online na stránkách www.ostravainfo.cz nebo v ostravských infocentrech až do začátku procházek nebo do vyprodání kapacity. Pořadatelé upozorňují, že vstupenky nebude možné pořídit na místě u průvodce.

Podrobnější informace na telefonním čísle +420 724 166 992 nebo na emailové adrese pruvodce@ostravainfo.cz
------------------
VSTUPNÉ:
80 Kč dospělí
50 Kč děti od 7 let, studenti, senioři, ZTP
Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup / koncert

25.10. 19:00 - 17.10. 14:32
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Ladislav Zibura: Prázdniny v Evropě/ cestovatelská projekce

19.11. 19:00 - 17.10. 14:32
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Callidus trading, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč

Detail

Hornoslezská společnost s.r.o.
Opava
od 130 Kč

Detail

IBERIA TRADE s.r.o.
Opava
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu