V Ostravě se rozběhl nový projekt pro podporu podnikání

  • 21. října 2019,
  • 13:30

Moravskoslezské inovační centrum (MSIC), které v našem kraji podporuje podnikavé lidi v uskutečňování jejich vizí, odstartovalo zcela nový projekt. Propojuje úspěšné investory, manažery a vlastníky firem se začátečníky nebo podnikateli, jejichž byznys potřebuje nové impulsy. V ostravském centru Cooltour se díky MSIC a komunitní organizaci Patrioti MSK minulý týden poprvé sešla více než stovka lidí, pro které je důležité budovat vlastní firmu a uskutečňovat své plány.

„Nejprve se lidé potkali s Michalem Zálešákem ze společnosti Lighthouse Ventures, což je investiční fond o velikosti 23 milionů eur zaměřující se na technologické firmy s globální vizí. Později absolvovali pět workshopů šitých, vždy s odborníkem na danou oblast, na míru začátečníkům i zkušeným podnikatelům,“ vysvětila Irena Hluchníková z týmu rozvoje projektů MSIC. Kdo chtěl, mohl se dozvědět, jak začít podnikat a kde na to vzít, resp. jak získat a účelně kombinovat různé druhy finanční pomoci.  

V jednotlivých pracovních skupinách se vystřídali inspirativní zástupci úspěšných společností. Pro start- up začátečníky byl určen workshop s Oskarem Kořistkou, který podle časopisu Forbes vlastní druhý nejlepší český star-up Supernova. Jako jediný se také dostal do prestižního amerického akcelerátoru Y Combinator.

Pro ty, kteří už podnikají jako OSVČ nebo v malé firmě a chtějí vybudovat větší podnik, bylo zajímavé setkání s Darou Ermisovou z Dara bags, nositelkou titulu Živnostník roku 2015 a Lady Business MSK 2017. 

V dalším workshopu byla řeč o tom, jak zvýšit objem prodeje nebo hodnotu značky. Zájemce si tu vzal na starost Roman Frkous, odborník na měřitelnou komunikaci a public relations, který pracoval pro společnosti Oskar, GE Money Bank, Siemens a aktuálně pro Residomo. 

S dalšími podnikatelskými tématy pomohli: René Müller, spoluzakladatel známé hranolkárny Faency Fries, „stánkař“, který na hranolcích vybudoval firmu o 150 lidech, a proto má bohaté zkušenosti s rozjížděním podnikání - od hledání investorů po vybudování zákaznického servisu a hlídání trvalé kvality; a také Daniel Morys, ředitel Dopravního podniku Ostrava, který řeší přerod tradiční městské hromadné dopravy na dopravu pro současnost – od Wi-Fi připojení na zastávkách po platby kartou ve vozech. Účastníci si zkusili i roli investorů a posuzování podnikatelských nápadů.  

Moravskoslezské inovační centrum Ostrava (MSIC) je akciovou společností s podíly města Ostravy, Moravskoslezského kraje a všech 3 veřejných univerzit v regionu (VŠB-TUO, Ostravská a Slezská univerzita). Pracuje od léta 2017, kdy vzniklo transformací Vědecko-technologického parku Ostrava, a.s. Hlavním posláním MSIC je poskytování služeb, které podporují růst a inovace ve firmách. Jedná se přitom o takové služby, které v našem regionu nejsou na trhu spontánně nabízeny nebo nejsou nabízeny takovým způsobem, aby mohly reálně zlepšovat prostředí pro podnikání a inovace v Ostravě i v celém kraji. Thom Artway / koncert

28.11. 20:00 - 21.11. 0:06
Ostrava, Kavárna U6 v Malém světě techniky U6

POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 21.11. 0:06
Ostrava, Ostravar Aréna, Ostrava

Kdo ví, kde budu zítra? / diskuze novinářů J. Šídla a T. Etzlera

Zítra 17:00 - 21.11. 0:06
Ostrava, Kavárna U6 v Malém světě techniky U6

UNIQA pojišťovna, a.s.
Karviná
od 16 280 Kč

Detail

EUROVIA CS, a.s.
Ostrava-město
od 18 000 Kč

Detail

Vítkovické slévárny, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 22 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků