Absolventi ostravského gymnázia PORG nejlepší v Evropě

  • 4. listopadu 2019,
  • 7:24,

V rámci výsledků takzvaných mezinárodních IB maturit se umístili studenti ostravského gymnázia PORG na neuvěřitelném 1. místě v Evropě. International Baccalaureate Diploma Programme je dvouletý program pro studenty nejvyšších ročníků gymnázií zakončený mezinárodní IB maturitou, jejíž výsledky uznávají univerzity po celém světě, včetně těch nejprestižnějších, a na některých univerzitách dokonce nahrazujících přijímací zkoušky. Mezinárodní IB maturitu mohou skládat studenti přibližně 2000 škol z více než 140 zemí světa, v Česku se do tohoto programu zatím zapojuje jen osm soukromých gymnázií.

IB maturita je mezinárodní zkouška v anglickém jazyce, která je oficiální variantou zakončení českého středoškolského vzdělání. Je rozšířena ve více než 190 zemích světa a je vynikající přípravou pro studium na zahraničních vysokých školách. International Baccalaureate Diploma Programme je dvouletý vzdělávací program zaměřený na rozvoj kritického myšlení v šesti předmětech. Studenti se tak mohou zaměřit na předměty, které je baví a kterým se chtějí na vysoké škole věnovat. 

„Naši studenti byli v programu IB maturit poprvé a dostali se hned na první místo v Evropě. Získali 140 bodů z celkově 145 možných, ale ty má jen asi 150 studentů na světě,“ řekla PaedDr. Dagmar Dluhošová, ředitelka ostravského PORGu. 

O tom, že IB maturita napomáhá zásadním způsobem úspěšně připravit studenty na přijetí na kvalitní zahraniční školy, není pochyb. V tomto roce začali studenti ostravského gymnázia PORG studovat např. na University of Warwick, Coventry - business, Imperial College London – biochemie a psychologie St. Andrews, Skotsko  - Neuroscience nebo Sciences Po, Dijon - mezinárodní vztahy. Takové úspěchy motivují zásadním způsobem i studenty dalších ročníků.Liberty Engineering Products Ostrava s.r.o.
Ostrava-město
od 26 000 Kč

Detail

AWT Rekultivace a.s.
Karviná
od 21 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

LUCCO a.s.
Nový Jičín
od 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků