Ostravský Dům kultury naděluje

  • 13. prosince 2019,
  • 8:39,
  • PR

Mnoho lidí čím dál častěji daruje svým blízkým na Vánoce raději zážitek, spíše než hmotný dárek. Ostravský Dům kultury proto ze svého programu vybral deset tipů, které by mohly darující inspirovat. Pro nerozhodné pak mají pokladní připravené univerzální dárkové poukazy. A kdo chce být sám obdarován, toho možná potěší adventní soutěž Kulturní nadělení.

Nabídka Domu kultury je velmi bohatá. V budově, které místní říkají lidově „kulturák“, probíhají kromě pravidelných divadelních představení souborů z celé republiky, koncertů všech možných žánrů a filmových projekcí také cestopisné přednášky či jazykové, taneční a výtvarné kurzy. Různorodý program se zaměřuje na všechny věkové skupiny, od dětí po seniory. Ze široké nabídky vybírá Dům kultury deset tipů na zážitkový vánoční dárek. 

Kromě konkrétních tipů pak nabízí i univerzální dárkový poukaz v hodnotě 300 nebo 500 korun. A soutěživí milovníci kultury mohou ocenit adventní soutěž Kulturní nadělení, kterou Dům kultury pořádá spolu s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Soutěž probíhá na sociálních sítích a v pravidelných intervalech nabízí nejen volné vstupenky různého druhu, ale třeba také prohlídku protiatomových krytů, kterými budova z padesátých let disponuje. 

1. S DĚTMI ZA KULTUROU

Střevlík Pepa a zlatohlávek Jarda hledají opravdové štěstí a cestou zažívají spoustu zábavného dobrodružství.  Divadelní představení pro děti od tří let Velká dobrodružství malého brouka proběhne v neděli 12. ledna ve čtyři hodiny odpoledne. 

2. NA MAŠKARNÍ S MÍŠOU

Písničky, tanečky, soutěže a autogramiáda s Míšou Růžičkovou. Na únorový Karneval na zámku mohou zájemci přijít už s dvouletou drobotinou. 

3. NOVÝ CIRKUS 

Rodinné novocirkusové představení s jasným příběhem, skromnou scénou a silnými výkony. Režijní duo SKUTR se vrací k pohybovému divadlu a v rámci inscenace Walls & Handbags bere diváky na zakázanou klukovskou výpravu za zapomenutými dětskými sny. Představení proběhne 17. ledna. 

4. POBYT V PENSIONU PRO SVOBODNÉ PÁN

Pražské divadlo Palace přiveze do Ostravy slavnou aktovku z pensionu s upjatým domovním řádem. V novém nastudování excelují „svobodní pánové“ Patrik Děrgel a Lukáš Příkazký, po jejich boku stojí Anna Fialová v alternaci s Lenkou Zahradnickou či Marií Doležalovou. Nestárnoucí komedie Pension pro svobodné pány se zdá být sázkou na jistotu. 

5. SHOW MUST GO ON

Hity kapely Queen bodují napříč generacemi a dramatický život FreddiehoMercuryho inspiruje k mnoha filmovým, knižním i divadelním zpracováním. Hudební představení Divadla Radka Brzobohatého Freddie– concert show snoubí obojí. Vypráví o frontmanově životě skrze sedmadvacet největších hitů slavné kapely.  

6. HUMOR POD STROMEČEK

Karel Šíp se přesouvá z televizních obrazovek do divadelního sálu. Na motivy oblíbeného pořadu Všechnopárty vznikla nová zábavná show Minipárty s Karlem Šípem, tentokrát s hostem J. A. Náhlovským. Dostane se i na otázky z publika. 

7. HOUSLE A CIMBÁL

V březnu rozproudí v Domě kultury posluchačskou krev houslista Pavel Šporcl za doprovodu cimbálové muziky Gipsy Way Ensemble. 

8. AUTENTICKÁ CESTA KOLEM SVĚTA

Jak cestovat s minimálním rozpočtem prozradí cestovatelská přednáška Couchsurfing kolem světa. Katka s Petrem při své více než rok trvající cestě kolem světa nocovali zdarma u místních a nejen, že tím výrazně ušetřili, ale ještě k tomu poznali svět autenticky, skrze tamní obyvatele a jejich domovy. 

9. SMÍM PROSIT?

Od ledna mohou milovníci taneční zábavy navštěvovat kurzy společenského tance pro začátečníky i pokročilé. Každou neděli po dobu jedenácti týdnů se parket rozvlní v rytmu polky, samby nebo třeba jivu. 

10. NA HROMNICE O PÁR SVÍČEK VÍCE

Jednodenní kurz na výrobu přírodní svíčky Hromničky a vonného vosku do aromalampy jako příležitost se zastavit u příjemné manuální práce a připomenout si starou pohanskou tradici. Kurz proběhne v sobotu 1. února.Lukáš Rinka - Gyros Kravaře
Kravaře
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

EEREE s.r.o. - pracoviště
Bruntál
od 8 050 do 8 050 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků