Witkowitz Mechanica prorazila v hydro průmyslu. Vyrobila klapu pro rakouskou zásobárnu pitné vody

  • 11. února 2020,
  • 20:56,
  • PR

Společnost Witkowitz Mechanica právě odesílá jedinečnou – téměř 20 metrů dlouhou a přes 4 metry širokou - klapu, vyrobenou pro rakouskou společnost Bilfinger Industrial GmbH. Klapa bude upravovat výšku hladiny na vodním díle, které slouží jako zásobárna pitné vody v jižním Rakousku. Zadavatel je jeden z trojice nejvýznamnějších světových hráčů na trhu.

“Mám radost, že nám podařilo rozšířit skladbu naší práce o hydroprůmysl, kde vidím velkou příležitost. Přední světový zákazník si tak vyzkoušel, že je na nás spolehnutí. Mimochodem tolik kvalifikačních auditů a inspekcí, jsme zde zatím neměli. Jsme ale za to rád, posunuli jsme se dál, vedle naší tradiční metalurgie a tradiční energetiky. Péče a ochrana vody je velké téma a my jsme přesvědčili svět, že máme co nabídnout,” říká ředitel Witkowitz Mechanica Ivo Nilius.  

Trocha strojařiny. Klapa byla vyrobena s přesností EXC 3 (execution class 3) a opatřena speciálním devítivrstvým nátěrem, při jehož provádění musel být dodržen přesný postup, včetně předepsaných teplot. To je nestandardní nárok, běžné jsou totiž 3 vrstvy. Celý tento proces nepřetržitě kontrolovali dva inspektoři z Rakouska. 

Aby mohl být tento nadměrný náklad přepraven v jednom kuse, bylo nutné vyrobit speciální sedla. 

V rámci hydroenergetiky je to pro společnost Witkowitz Mechanica významný pilotní projekt, na který bude navazovat další spolupráce.

Společnost Witkowitz Mechanica poskytuje služby v oblasti výroby a údržby výrobních a energetických zařízení, zejména pro zahraniční zákazníky. Její silnou stránkou je přesná výroba strojních dílů a jejich následná kompletace podle specifických požadavků zákazníka. Mezi její výrobky patří lisy, válcovací stolice a ocelové konstrukce.

https://witkowitz-mechanica.cz/Miroslav Týn - pracoviště
Opava
od 21 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

SMOLO Recycling s. r. o.-
Ostrava
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků