VHM dokončuje části zvedacího mostu přes Labe v Německu

  • 17. února 2020,
  • 14:42,
  • PR

Společnost Vítkovice Heavy Machinery (VHM) dokončuje strojní díly nového zvedacího železničního a silničního mostu Kattwykbrücke přes Labe v Hamburku. Jde o druhý most, který v těsném sousedství doplní stávající přemostění z roku 1973 zajišťující proplouvání tankerů o světlé výšce až 54 metrů. Oba mosty se v severním Německu řadí mezi impozantní technické stavby.

„Tomu odpovídá i náročnost. V jakostních a technických požadavcích jsme museli dodržet parametry zadané naším německým obchodním partnerem i náročné požadavky německých státních drah Deutsche Bahn,“ uvedl obchodní ředitel VHM Daniel Doležal. 

VHM získalo kontrakt na výrobu 240 tun zvedacího zařízení nového mostu. Jednalo se o výrobu bezmála šesti desítek svařovaných a opracovaných segmentů vodicích kolejnic pro protizávaží a zvedací pole mostu.  „Kolejnice jsou až 12 metrů dlouhé. Kromě nich jsme vyráběli díly montovaných sestav vodicích kladek, díly tzv. uklidňovačů zvedacích lan a přidržovacích zařízení pro fixaci ocelové konstrukce mostovky ve správné provozní poloze,“ vysvětlil technické detaily obchodní manažer Tomáš Peichl.

Pro VHM šlo o pokračování dodávky z roku 2018, kdy firma dodávala opracované výkovky hřídelí pro poháněcí bubny mostu o hmotnosti 50 tun.

KONTAKT: Eva Kijonková, mediální zastoupení VHM, tel . +420 721 857 097

https://vhm.companyPOHL cz, a.s., odštěpný závod Opava
Opava
od 24 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

AT SKADOM s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Pečovatelská služba Hrabyně, příspěvková organizace
Hrabyně
od 15 510 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků