Rekonstrukce v novojičínské porodnici přinesla několik novinek

  • 20. února 2020,
  • 16:53,
  • PR

Kompletně zrekonstruovaný zákrokový sál pro operační porody, komfortně dovybavené porodní boxy, nové lékařské vybavení a mnohé další nabízí zrekonstruované gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Cílem investice, která přesáhla 4 milióny korun, bylo zajistit rodičkám a jejich novorozencům větší komfort a ještě kvalitnější péči.

V rámci tříměsíční rekonstrukce byl v původních prostorách nově upraven porodní zákrokový sál a navazující prostory zázemí pro novorozence i zdravotníky, které se dočkaly podhledového LED osvětlení, nových antistatických podlah a keramických či kovových obkladů stěn, nových kovových automaticky posuvných dveří či novorozeneckého resuscitátoru. Změn doznaly i samotné porodní boxy, kde může rodička i s doprovodem využít nově hydromasážní vanu, nový sprchový kout s hydromasážní hlavicí, gymnastické a relaxační pomůcky. „Chtěli bychom poděkovat všem pacientům, jejich rodinným příslušníkům i zaměstnancům za trpělivost a shovívavost, kterou během rekonstrukce projevili,“ uvedl primář gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Pavel Bartoš, Ph.D., MMED. 

V loňském roce porodníci v novojičínské nemocnici přivedli na svět 651 miminek, když se narodilo 349 chlapců a 302 děvčat. Porodnice Nemocnice Nový Jičín patří mezi regionálně vyhledávaná zařízení. Rodit zde přijíždějí ženy z celého Novojičínska, ale mnohdy i ze vzdálenějších míst z celého kraje. Porodnice Nemocnice Nový Jičín se specializuje na diagnostiku vrozených vývojových vad ve 2. trimestru těhotenství. V uplynulých letech investovala porodnice do modernizace interiéru i nového vybavení, mezi které patří například nové porodní lůžka nebo kojicí polštáře.

Pro ženy před porodem pořádá porodní oddělení nemocnice předporodní kurzy. V porodnici funguje systém rooming-in, pro širokou veřejnost je zde k dispozici laktační poradna a novorozenecké oddělení také zapůjčuje maminkám monitory dechu.Model Obaly a.s.
Opava
od 15 500 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

STAVITELSTVÍ UVARA s.r.o. - pracoviště Háj ve Slezsku
Háj ve Slezsku
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Výchovný ústav, Nový Jičín, Divadelní 12
Nový Jičín
od 25 500 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků