Zapojte se do výzvy #RouškyVšem

  • 17. března 2020,
  • 17:16,
  • PR

Nezisková organizace sdružující podnikatele Moravskoslezského kraje – Patrioti MSK – se zapojuje do výzvy #RouškyVšem. Důvody, proč je i podomácku vyrobená rouška lepší než žádná ochrana, popisuje ve svém videu Petr Ludwig. Ačkoliv největší ochranu poskytnou respirátory třídy FFP3, také ústenky dokážou zamezit dalšímu šíření nákazy novým koronavirem.

Video Petra Ludwiga zdePetr Ludwig

Výzkumy ukazují, že domácí rouška zachytí až 80 procent částic, chirurgická rouška pak 85 procent částic. Rouška, kterou člověk nenosí, nezachytí nic. Výzvu doprovází motto „moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě“.

Roušek je sice málo, ale můžeme je sami vyrobit. Někdo má kapacitu je šít, jiný může poskytnout materiál. Tady je několik facebookových skupin, kde lidé šijí společně:

Návod, jak roušku ušít, a rozcestník k dalším skupinám, najdou zájemci na tomto odkazu.

Kulturní centrum Cooltour navíc vyhlásilo velkou akci Rouška je cool. Pomáhá tak s koordinací výroby a logistikou. Dopravuje dobrovolníkům materiál, sváží hotové roušky a nabízí je lidem k vyzvednutí. Zapojit se může kdokoliv – ti, co mohou šít, poskytnout materiál, nebo roušky naopak potřebují. Podrobnosti najdou lidé na webových stránkách projektu.


S šitím roušek pomáhají taky členové a partneři:

  • Adler Czech Martina Hausenblase, který vystoupil na 11. Setkání a konzultoval podnikatelské záměry členů, nabídl státu výrobu až 2 milionů roušek denně. Pouze za náklady, bez nároku na zisk. (podrobnosti)
  • Dara bags Dary Ermisové, která vystoupila na Podnikatelských besedách, jede přesčasy a vyrábí teď místo kabelek ústenky. (podrobnosti)
  • BeWooden Jakuba Najdka, který taky vystoupil „na Patriotech“, šije ostošest a dodává roušky těm, kteří to momentálně potřebují nejvíce. (podrobnosti)
  • Spirála Ostrava, kterou podpořil Nadační fond Patriotů MSK, nezahálí a až došije pro své potřeby, bude šít jak o život i pro ostatní. (podrobnosti)

Ve spolupráci s účetní agenturou Nastejnelodi.cz také organizace připravila aktuální informace pro podnikatele. „Není to souhrn nařízení, která jsou známá z médií, ale praktický rozcestník. Majitelé firem a živnostníci v článku najdou infolinky, nejčastější otázky, podrobnosti k pracovněprávním souvislostem, odkladu daňového přiznání, ošetřovnému, EET, finanční podpoře nebo náhradě škody,“ popisuje mluvčí Jan Valtr.

Vzhledem k aktuální situaci Patrioti MSK přesouvají plánované akce včetně 13. Setkání Patriotů MSK. Náhradní termíny organizátoři upřesní.

„Děláme hlavně podnikatelské vzdělání. A řekli jsme si, že dokud lidé nemohou za podnikatelským vzděláním, musí podnikatelské vzdělání za nimi. V každém dalším vydání newsletteru proto budeme zájemce zásobovat našimi podcasty, videi, audiozáznamy; zkrátka vším, co nám momentální stav dovolí,“ uvádí Valtr.

Zájemci o tyto informace se mohou přihlásit k odběru newsletteru.
ERUPTIVA s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Kravaře, příspěvková organizace
Kravaře
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Czech Cool Trade s.r.o. - pobočka Ostrava
Ostrava
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků