Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Butovické zazářilo mnoho kreativních hvězdiček

Studénka |

Butovická hvězdička je soutěž, která je určena dětem ze základních škol ze Studénky a okolí. Talent a kreativitu podporuje ve dvou kategoriích, v oblastech zpěvu a výtvarného projevu.

Soutěž ve zpěvu a malování pořádá Základní škola Butovická s podporou grantu města Studénky. Jejím cílem je rozvoj talentu menších dětí z prvního stupně.

Alena Myšková, organizátorka soutěže, ZŠ Butovická: “Butovická hvězdička už je mnohaletá soutěž, to už ani si netroufám spočítat, kolik let. Pořádáme ji pro základní školy ze Studénky a z nejbližšího okolí. Letos se účastní šest škol plus naše škole, takže sedm škol tady z toho nejbližšího okolí, celkem 67 dětí.”

Zhruba polovina dětí se tedy účastnila pěvecké soutěže a druhá polovina v jejím průběhu malovala na dopředu zadané téma.

Alena Myšková, organizátorka soutěže, ZŠ Butovická: “Hledali jsme něco zajímavého, něco nového a je to “Pohyb v barvě”, takový širší téma, trošku jsme to popsali blíž, tak doufám, že se s tím dobře poperou.”
účastníci soutěže:
“Já kreslím nějakou malířku, která bude mít kolem samé obrázky.”
“Já maluji sama sebe jak jsem v zimě bruslila na našem hřišti ve škole.”
“Já maluju krasobruslařku.”

    Co se týče pěvecké soutěže, měly děti ve výběru písničky volnou ruku.

    Alena Myšková, organizátorka soutěže, ZŠ Butovická: “Tam jedině trošku omezujeme délku písně, aby jsme tady nebyli příliš dlouho, ať píseň nemá třeba pět slok, tak maximálně tři sloky. A mají už větší možnost, mohou buď zpívat s doprovodem klavíru, který je připraven, nebo si mohou přinést doprovod na USB, anebo pan učitel je tady připraven s počítačem a pustí jim karaoke. Je více možností.”
    účastníci soutěže:
    “Já dneska budu zpívat písničku ZOO od Pokáče.”
    “Já budu zpívat Na tý louce zelený.”
    “Zpívat budu Moravu od Vesny.”
    “Já dneska vystoupím s písničkou Charleston. Zpíváme ji v kroužku hudebky.
    Nahlásit chybu


    K tématu

    Školáci na Sjednocení soutěžili v přednesu básní

    19. března 2026 17:49 | Studénka | Petra Dorazilová

    Základní škola Sjednocení uspořádala recitační soutěž. Děti si vyzkoušely přednes básní před porotou i spolužáky. Pro ty nejmenší to byla příležitost nejen ukázat svůj talent, ale i překonat trému.

    Tábor školní družiny zabavil děti a ubral starosti rodičům

    9. července 2025 7:42 | Studénka | Petra Dorazilová

    Příměstské tábory nabývají na oblibě a k jejich pořádání se přidávají i školní družiny. Třeba ve Studénce připravila týdenní program pro děti například i Základní škola Butovická.

    Čarodějnice průlet nevzdaly, jen posunuly

    29. května 2025 8:46 | Studénka | Petra Dorazilová

    Čarodějný průlet Studénkou letos počasí v dubnovém termínu zhatilo. Pořadatelé ze Základní školy Sjednocení to ale nevzdali a odpoledne plné čarodějných masek a her uspořádali v květnu.


    Z návrhů obyvatel Frýdku-Místku pro Riviéru vede sportovní hala

    Včera 20:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

    Občané pomáhají najít smysluplné využití pozemků, které Frýdek-Místek opětovně nabyl na sídlišti Riviéra. Své nápady sdělili na plánovacím dni, který radnice pořádala na parkovišti u baseballového hřiště.

    Policista ve volnu zachránil ženě u bitcoinmatu přes sto tisíc korun

    Zkušený policista si během svého volna všiml ve Frýdku-Místku ženy, která telefonovala u bitcoinmatu. Hned mu bylo jasné, že se jedná o podvod a ženu varoval, aby hovor okamžitě ukončila. Ta už sice stihla podvodníkům poslat přes 200 tisíc korun, díky rychlému zásahu ale neztratila dalších 150 tisíc. Policie znovu varuje, že skuteční bankéři lidi k vkládání peněz do bitcoinmatů nikdy nenutí.

    Stavba Moravskoslezské technologické akademie vzbuzuje zájem osobností

    Včera 19:20 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

    Výstavba budovy MS technologické akademie je jednou z největších krajských investic v oblasti školství. Pojďme si poslechnout názory osobností na tento projekt.

    Psovodi z MS kraje mají čtyři nová štěňata. Za dva roky budou připraveni do akce

    Včera 9:09 | Celý MS kraj | Anna Břenková

    Seznamte se s chlupatou posilou moravskoslezských psovodů! Vnímavá fenka Fulla, akční Unir, devět týdnů starý Xilox a budoucí výjezdový pes Ypex. Zatím si hrají a poznávají okolí, ale za dva roky z nich vyrostou profesionálové, kteří budou připraveni pomáhat a chránit.

    Havířov vylepšuje areál koupaliště před otevřením, sníží věk dětí pro vstup bez dozoru

    Včera 15:31 | Havířov | Bára Kelnerová

    Brána ledního koupaliště Jindřich v Havířově se poprvé otevře 5. června. Nyní v areálu probíhají poslední úpravy. Návštěvníci se mohou těšit na opravenou odpočinkovou zónu u velkého bazénu a takém na snížení věku dětí pro stup bez dozoru.

    Nejlepší mladí zdravotníci soutěžili v okresním kole

    Včera 20:48 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

    Český červený kříž pořádá už desítky let soutěž pro mladé zdravotníky. Oblastní kolo okresu Frýdek-Místek hostila 7. Základní škola.

    Lázeňská sezóna v Darkově startovala s hudební fontánou

    Včera 11:32 | Karviná | Richard Kutěj

    Lázně Darkov v Karviné opět slavnostně zahájily letošní sezónu tradičním otevíráním pramenů. Akce ovšem přinesla několik novinek a překvapení.

    Rodáci z Hrušova se sešli už po třinácté, nechyběla ani Rottrová

    Rodiště Vlastimila Brodského nebo Marie Rottrové a část Slezské Ostravy s nejpohnutější historií – to je Hrušov. Přestože už tu většina rodáků nebydlí, pravidelně se scházejí. Na letošní setkání se jich sjelo 150 a pozvání přijala taky právě Marie Rottrová.

    Taktické cvičení IZS v MS nemocnici v Krnově prověřilo traumaplán při velké dopravní nehodě

    18. května 2026 16:59 | Bruntál | Karel Soukop

    Velká, i když naštěstí simulovaná dopravní nehoda několika vozidel, prověřila možnosti a souhru IZS a všech jeho složek. Vlivem nepozornosti při předjíždění došlo ke střetu dvou osobních automobilů a dodávky v obci Nové Heřminovy.

    Těžba uhlí skončila, bývalí havíři nezapomínají. Sešli se řadu let po uzavření dolu

    Včera 14:15 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

    Těžba černého uhlí v Česku definitivně skončila, ale pro bývalé havíře z Dolu Doubrava zůstává hornictví stále součástí života. Po letech se znovu sešli lidé, kteří na jedné z nejstarších šachet Karvinska strávili většinu svého pracovního života.

    Na zimním stadionu se potkaly dva tisíce tanečníků

    Pohárová soutěž Tanec Fokus se rozrostla do dvou dnů. Na ploše zimního stadionu byla k vidění skvělá show, ve které se předvedlo okolo 150-ti formací a v nich dva tisíce mladých tanečníků.

    Květen letos patří ve Fulneku dobrovolným hasičům, tři sbory slaví významné jubileum

    Včera 13:30 | Fulnek | Michal Slonina

    Květen patří v letošním roce ve Fulneku sborům dobrovolných hasičů. Hned tři z nich totiž slaví významné jubileum. Sbor z Lukavce se hned na začátku měsíce dočkal oslav úctyhodných 140 let.

    Studénka otevírá budovu pro dvě dětské skupiny

    Včera 9:21 | Studénka | Petra Dorazilová

    Ve Studénce byla slavnostně otevřena nová budova dětských skupin. Zařízení si přišli prohlédnout zejména rodiče dvouletých dětí, které tu od června začnou docházet

    Cvičení simulovalo útok během koncertu na Skalkách

    18. května 2026 10:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    V amfiteátru Skalky se uskutečnilo celokrajské taktické cvičení policie, hasičů a zdravotníků. Podle scénáře simulovaného zásahu se v areálu konal hudební festival, během kterého lidi napadlo několik ozbrojených útočníků.

    Novojičínská galerie vystavuje dílo i osobní věci Alfonse Muchy

    18. května 2026 9:15 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Novojičínská Galerie Stará pošta vzdává hold světově proslulému secesnímu malíři. Zve na výstavu, která prezentuje Alfonse Muchu. Na vernisáži byla přítomna i vnučka autora slavné Slovanské epopeje.

    BEZ KOMENTÁŘE: Zahradní slavnost ve studénecké škole FKT

    16. května 2026 10:42 | Studénka | Jan Plášil

    Vodu z různých úhlů pohledu, podob, výskytu a využití představily stanoviště s úkoly na zahradě Základní školy Františka kardinála Tomáška. Konala se tu tradiční slavnost, která v termínu blízkému Dni Země podporuje přírodní a ekologická témata.

    Na Butovické zazářilo mnoho kreativních hvězdiček
    Vydáno 1. dubna 2026 13:40, Studénka, Petra Dorazilová
    Butovická hvězdička je soutěž, která je určena dětem ze základních škol ze Studénky a okolí. Talent a kreativitu podporuje ve dvou kategoriích, v oblastech zpěvu a výtvarného projevu.

    Soutěž ve zpěvu a malování pořádá Základní škola Butovická s podporou grantu města Studénky. Jejím cílem je rozvoj talentu menších dětí z prvního stupně.

    Alena Myšková, organizátorka soutěže, ZŠ Butovická: “Butovická hvězdička už je mnohaletá soutěž, to už ani si netroufám spočítat, kolik let. Pořádáme ji pro základní školy ze Studénky a z nejbližšího okolí. Letos se účastní šest škol plus naše škole, takže sedm škol tady z toho nejbližšího okolí, celkem 67 dětí.”

    Zhruba polovina dětí se tedy účastnila pěvecké soutěže a druhá polovina v jejím průběhu malovala na dopředu zadané téma.

    Alena Myšková, organizátorka soutěže, ZŠ Butovická: “Hledali jsme něco zajímavého, něco nového a je to “Pohyb v barvě”, takový širší téma, trošku jsme to popsali blíž, tak doufám, že se s tím dobře poperou.”
    účastníci soutěže:
    “Já kreslím nějakou malířku, která bude mít kolem samé obrázky.”
    “Já maluji sama sebe jak jsem v zimě bruslila na našem hřišti ve škole.”
    “Já maluju krasobruslařku.”

      Co se týče pěvecké soutěže, měly děti ve výběru písničky volnou ruku.

      Alena Myšková, organizátorka soutěže, ZŠ Butovická: “Tam jedině trošku omezujeme délku písně, aby jsme tady nebyli příliš dlouho, ať píseň nemá třeba pět slok, tak maximálně tři sloky. A mají už větší možnost, mohou buď zpívat s doprovodem klavíru, který je připraven, nebo si mohou přinést doprovod na USB, anebo pan učitel je tady připraven s počítačem a pustí jim karaoke. Je více možností.”
      účastníci soutěže:
      “Já dneska budu zpívat písničku ZOO od Pokáče.”
      “Já budu zpívat Na tý louce zelený.”
      “Zpívat budu Moravu od Vesny.”
      “Já dneska vystoupím s písničkou Charleston. Zpíváme ji v kroužku hudebky.
      Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/studenka/11000053917/na-butovicke-zazarilo-mnoho-kreativnich-hvezdicek