Ave Art Ostrava se rozšířil o Vyšší odbornou školu

  • 30. června 2020,
  • 9:27,
  • PR

Základní a střední umělecká škola Ave Art v Ostravě – Hrabůvce přichází s velmi dobrou zprávou: od začátku září letošního roku rozšiřuje své portfolio o Vyšší odbornou školu.

„Po sedmiletém snažení se konečně povedlo zapsat a vytvořit Vyšší odbornou školu Ave Art Ostrava s prvním oborem, což je multimediální tvorba. První kolo talentové zkoušky se uskuteční 29. června,“ informoval Jaroslav Prokop, ředitel ZUŠ, SUŠ a VOŠ Ostrava.

Za 18 let své existence Ave Art vychoval desítky nadějných absolventů, také letos maturitní práce zaujaly.

„Velice povedená je například maturitní práce našeho žáka, který vytvořil takovou zajímavou sérii tisku na látky a použil to následně pro tvorbu kostýmů. Je to unikátní kolekce, která by klidně mohla být závěrečnou prací na kterékoliv textilní vysoké škole,“ dodal ředitel Prokop.

A právě maturitní práce Ondřeje Šabatky patřila mezi nejzdařilejší. Jeho výtvory dokonce předvedly modelky na přehlídce.

„Pojal jsem to trochu podle svého konceptu. Zadáním práce byly potisky látek a já jsem vytvořil celé oděvy,“ vysvětlil maturant Ondřej Šabatka.

A kde budete ve studiu po Ave Artu pokračovat?

„Byl jsem přijat ke studiu na Fashion Design na univerzitu v Londýně a tam budu ve stejném oboru pokračovat,“ svěřil se Šabatka.

Dalším úspěchem Ave Artu je přítomnost jeho modelu motorky na exkluzivní výstavě motorek v Dolních Vítkovicích.TDB security s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 95 do 120 Kč/hod.

Detail

DOBOSH - STAV družstvo, Ostrava
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků