sCoro Štěrkovna v Hlučíně nabídne Dyka a Müllera

  • 31. července 2020,
  • 6:08,
  • PR

Milovníci hudby, léta a festivalové atmosféry mají zase jeden důvod k radosti. Hudební festival sCoro Štěrkovna, který má být malou náhradou za přesunutý ročník oblíbeného festivalu Štěrkovna Open Music, nabídne na břehu jezera v Hlučíně na Opavsku 18. a 19. září řadu zvučných jmen české a slovenské hudební scény. Role hlavních hvězd obstarají Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a legendární Richard Müller. Dnes to oznámili pořadatelé akce z agentury New Wind Production.

 David Moravec, pořadatel: „Nechtěli jsme celý rok jen nečinně přihlížet tomu, jak koronavirus likviduje kulturní scénu. sCoro Štěrkovna je kapkou naděje, že se festivaly v podobě, jak je známe, opět rozjedou. A vše co bylo na letošní rok naplánované, se uskuteční."

Hudební program, který pořadatelé připravili na akci koncipovanou pro 1 000 lidí, je velmi pestrý. 

David Moravec, pořadatel: „Jako hlavní hvězdy jsme oslovili kapely z chystaného programu letošní Štěrkovny Open Music. Dále jsme oslovili kapely navázané na festival dlouhodobě a ty, se kterými máme přátelské vazby."

Poslední letní víkend tak v Hlučíně vystoupí i O5 a Radeček, Voxel, Citron, David Stypka s kapelou Bandjeez, -123minut, Skyline a řada dalších.

Festivalový areál bude podle pořadatelů dostatečně velký, aby lidé mohli mít bezpečné rozestupy podle vlastní potřeby. 

Matěj Ostárek, pořadatel: „Budeme splňovat všechny podmínky dané hygienickými a epidemiologickými opatřeními." 

Matěj Ostárek, pořadatel: „Chceme, aby se sCoro Štěrkovna blížila vysokým standardům festivalu Štěrkovny Open Music, jak jsme je nastavili v minulých letech. Proto bude festival bezhotovostní – cashless, i zde jsme zapojeni v projektu Čistý festival, takže budeme třídit odpady, pivo načepujeme do vratných kelímků a chystáme i tradiční dětskou scénu."

Už dříve pořadatelé oznámili, že na rok 2021 přesouvají program letošního ročníku festivalu Štěrkovna Open Music. Na něm měly vystoupit hvězdy jako Pavol Habera a TEAM, Hradišťan s Vlastou Redlem a jeho kapelou, Tata Bojs či MYDY. Nový termín akce je naplánovaný na 29. až 31. července 2021.

Vstupenky a přesný program mohou návštěvníci získat na stránkách festivalu Štěrkovna Open Music, a to www.sterkovnamusic.com.

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Bruntál
Bruntál
od 16 100 do 16 100 Kč/měsíc

Detail

T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 20 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků