Muže zasaženého bleskem lékaři FNO propustili domů

  • 5. srpna 2020,
  • 10:40,
  • PR

35 ti letého muže, kterého minulou neděli odpoledne zasáhl blesk, včra propustili lékaři z Kliniky popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie domů. Muž je ve velmi dobrém zdravotním stavu a jeho další pobyt ve Fakultní nemocnici Ostrava už proto nebyl nutný.

Využiji této příležitosti, abych poděkoval kolegovi i náhodným kolemjdoucím, kteří mi poskytli první pomoc přímo na místě. Obrovský dík patří posádce vrtulníku a pak týmu Kliniky anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny FNO. To, že existuje popáleninové centrum jsem sice věděl, ale že jednou budu jeho pacientem mě nikdy nenapadlo . Cítím se výborně a uvědomuju si, že k rodině se mohu vrátit jen díky profesionálně poskytnuté pomoci“, uvedl při propuštění optimisticky naladěný muž.

prim. MUDr. Jan Jahoda z Kliniky anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny FNO: 
Je to velmi vzácný případ. Řekl bych, že to byl souběh příznivých okolností jak přírodních, tak lidských. Pacienta jsme probudili 24 hodin po zásahu. Komunikoval, byl orientovaný a proto jsme jej mohli přeložit na standartní jednotku Kliniky popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie."

Fakultní nemocnici Ostrava přijme ročně průměrně jednoho člověka, kterého zasáhl blesk. Většina z nich má trvalé následky.VKUS-BUSTAN s.r.o. Karviná
Karviná
od 16 100 do 17 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Bruntál
od 3 650 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Ostrava, o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 16 500 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků