Cylinders Holding letos roste, těží z investic a nových technologií

  • 6. srpna 2020,
  • 7:11,
  • PR

Skupina Cylinders Holding, která je největším světovým výrobcem bezešvých ocelových lahví se sídlem v Evropě, si během letošních prvních šesti měsíců polepšila v tržbách i zisku. Tržby proti loňskému pololetí vzrostly z 2,1 miliardy na více než 2,2 miliardy korun, ukazatel EBITDA se zvýšil o 22 procent na zhruba 273 milionů korun.

Jan Světlík, generální ředitel Cylinders Holding: „Samozřejmě se i nás dotkl pokles ve všech průmyslových výrobních oborech, v automotiv i veřejné dopravě, kde se všechno na čas zastavilo kvůli situaci s covid-19. Lahve na technické plyny se obecně prodávaly méně. Lepších výsledků jsme i ve složité době dosáhli zaměřením na nové vodíkové trendy a na kyslík pro dýchání. Tam jsme hodně exportovali a po tom, co od nás nic nenakoupil český stát, jsme rozjeli i retailové prodeje malospotřebitelům."

Stejně jako v minulých letech holding především exportoval. Podíl exportu byl přes 95 procent. V zahraničí se navíc dobře rozjely výrobní závody, do kterých skupina investovala – především běloruský Cylinders Bel. Letos na podzim navíc kapacity posílí ještě nová linka v Ostravě, která má mimo jiné pracovat pro nové vodíkové projekty Cylinders Holding.

Za rok 2019 vytvořila skupina Cylinders Holding konsolidované tržby v hodnotě 3,6 miliardy korun, což bylo o 10 procent více než v roce 2018. Konsolidovaný ukazatel EBITDA se zvýšil zhruba o třetinu, z 314 na 410 milionů korun.

Cylinders Holding disponuje osmi linkami na výrobu protlačovaných lahví v ČR a Polsku. Rozvíjí speciální technologie na výrobu tlakových nádrží pro vodík a technické plyny a zařízení na výrobu atypických tlakových systémů pro hydraulické aplikace. Celý holding staví na vývojových technologiích a principech cirkulární ekonomiky.Josef Adamek - pracov. Třinec
Třinec
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Designo rekonstrukce s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 17 300 do 20 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků