Nebankovní půjčka? Zárukou bezpečnosti je licence ČNB

  • 9. února 2021,
  • 11:39,
  • PR

Možná už se to stalo i vám. Potřebovali jste rychle peníze, ale nechtěli jste se spoléhat na banku, která ne vždy půjčku schválí. Řešením je v tomto případě spolehlivý a ověřený nebankovní poskytovatel. Těch existuje hned několik. A jak víme, s konkurencí roste i šance na výhodnější podmínky úvěru.

Pohlídejte si licenci

Přestože, jak už název sám napovídá, není nebankovní půjčka krytá bankou, nejedná se o produkt, z nějž byste měli mít obavy. Pokud se obrátíte na ověřené a renomované poskytovatele, žádné riziko vám nehrozí.

Při výběru poskytovatele půjčky si proto vždy pohlídejte, zda má udělenou licenci od ČNB, která hlídá instituce na českém finančním trhu. Správnost své volby můžete také ověřit délkou fungování konkrétního subjektu na trhu, jeho velikostí, hodnocením poskytovaných služeb a oceněními, která mu byla udělena.

Půjčka bez zbytečného papírování

Kdo by nechtěl jednoduché a rychlé vyřízení půjčky, kterou nutně potřebuje. I proto se mnohým příčí už jen představa, že by se vydali do banky. U nebankovní společnosti se vyhnete nejen papírování, ale často také zbytečné cestě na pobočku. Vše totiž vyřídíte online a za několik minut.

Celý proces je operativnější a žadatelé o půjčku se často setkávají s pohotovějším jednáním i ochotou lépe posoudit potřeby konkrétního člověka. To znamená, že mu ve výsledku můžou pomoct najít a sjednat mnohem lepší produkt, než který původně chtěli.

Peníze můžete mít na účtu ještě v ten stejný den, hned po schválení půjčky. Záleží to na složitosti vyřizování žádosti a také rychlosti převodů mezi bankovními účty. V zásadě platí, že online vyřízení zabere nejméně času, kdežto posílání potřebných dokumentů poštou dobu schválení půjčky značně prodlužuje.

Půjčujte si zodpovědně

Dříve, než o půjčku zažádáte, si pořádně promyslete, zda ji opravdu potřebujete. Můžete si totiž půjčit až stovky tisíc, které ale musíte vždy splatit. Féroví poskytovatelé nebankovních půjček proto často upozorňují, že není dobré si půjčit na něco, co vám bude sloužit kratší dobu, než je samotná doba splácení úvěru.

Z tohoto pohledu tak není moudré půjčovat si třeba na dovolenou nebo víkend na chatě s lyžováním. Většina Čechů je ale při půjčování zodpovědná, a tak podle České bankovní asociace získané peníze raději investují do bílého elektra nebo různých rekonstrukcí.EKO - HUM, spol. s r. o., pracoviště Březová
Březová
od 23 500 Kč/měsíc

Detail

InfoTel, spol. s r.o. - Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků