Automatická laboratorní linka FN Ostrava odhalí protilátky v krvi proti viru SARS-CoV-2

  • 6. dubna 2021,
  • 12:02,
  • PR

Ústav laboratorní medicíny Fakultní nemocnice Ostrava nyní začal plně automatickou laboratorní linku využívat i pro vyšetření na přítomnost protilátek proti onemocnění covid-19. Pomocí nově zavedené metody tak mohou zájemci informaci o množství protilátek v těle získat už ve stejném dni, kdy jim je odebrána krev.

Nová laboratorní linka, kterou v Ústavu laboratorní medicíny FN Ostrava (ÚLM) uvedli do provozu začátkem března letošního roku, teď umožňuje zavedení výrazně rychlejší metody, která odhalí, zda má člověk proti viru SARS-CoV-2 dostatek protilátek ve třídě IgG. Ty se tvoří buď po prodělané infekci nebo po vakcinaci. „Pokud zájemce o toto vyšetření ví, že nemoc prodělal, je ideální přijít k odběru krve nejdříve druhý až třetí týden po pozitivním PCR testu. Přijít ale může i člověk, který měl test negativní, a my mu na základě výsledku laboratorního testu bezpečně odpovíme na otázku, jestli nemoc prodělal,“ uvedla Mgr. Petra Masarovičová, z úseku klinické imunologie a alergologie Oddělení klinické biochemie ÚLM. Laboratoř tedy jednoznačně vydá osvědčení o tom, zda člověk protilátky proti viru v danou chvíli má anebo to, zda už nemoc prodělal. Test mohou podstoupit i lidé, kteří už dostali vakcínu. V tomto případě je ideální doba přijít k odběru krve 3 týdny až 2 měsíce po druhé očkovací dávce.

Odběr krve absolvuje zájemce o toto vyšetření v Odběrovém centru, které je ve 4. patře Polikliniky FN Ostrava. Pokud přijde v úterý nebo v pátek, výsledek dostane ještě týž den. Mimo tyto zatím vyhrazené dny se ho dozví do tří pracovních dnů. Vyšetření nehradí zdravotní pojišťovny, jeho cena je 750 korun.Česká distribuční a.s. - okres Opava
Opava
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs. s.r.o - Bohumín
Bohumín
od 7 800 do 9 000 Kč/měsíc

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků