Slevové kupóny vám pomohou ušetřit při nákupu

  • 20. června 2022,
  • 19:00,
  • PR

Nakupování přes internet má řadu předností. Především je to absolutní svoboda a pohodlí. Nemusíte nikam chodit, vybírat můžete z velkého množství zboží, a to vlastně odkudkoli, kde máte připojení. Další věcí je, že si můžete pěkně porovnat nabídku a vyhledat si třeba obchod, který nabízí nejlepší podmínky – například rychlost dodání, dopravu nebo cenu. A právě cena bývá často tím nejvíc rozhodujícím důvodem. Jak se dostat k těm nejlepším nabídkám? Třeba přes slevové kupóny.

Kupóny pomohou s úsporou

Slevové kupony každý zná, ale ne každý je využívá. A to je rozhodně škoda. Řada obchodů jejich prostřednictvím nabízí velmi zajímavé (často časově omezené) nabídky které pro každého zákazníka mohou znamenat velkou úsporu peněz. Některé slevy dosahují opravdu i několika vyšších desítek procent. A neznamená to hned, že se jedná o uměle upravenou cenu. Přes slevové kupóny se totiž dá opravdu hodně ušetřit.

Je celkem jedno, jestli se zaměřujete na značkové zboží, nebo volíte něco běžného. Pokud využijete slevový kupón ve správnou chvíli, sníží se vám automaticky cena nakupovaného zboží nebo služby a peníze, které tak neutratíte, můžete použít na něco jiného. Zvlášť v poslední době tak význam slevových akcí a kupónů dostává nový rozměr. Cesty k tomu, jak ušetřit a zbytečně neutrácet, hledá skoro každý.

Proč vůbec slevové kupony vznikají

Slevové kupony jsou velmi šikovný marketingový nástroj, který ale využívají různí prodejci jinak. Úplně jednoduše lze říct, že:

  • Méně poctivé obchody nabízí slevové kupony jako jednoduché lákadlo, ale ve skutečnosti dávají slevu z uměle navýšené ceny produktu. Sleva pak ve skutečnosti žádnou slevou není, někdy nedosáhne ani na původní cenu.
  • Poctivé obchody díky tomuto prostředku naopak odměňují své klienty nebo získávají nové, protože opravdu nabízí speciální cenu při využití kuponu. Bez něj pak dosáhnete na běžnou cenu.

Jak zjistit, že jde opravdovou slevu

Jako hlavní ukazatel pomůže to, zda obchod, kde chcete nakoupit a využít slevu, znáte. Pokud ano, víte, jakým způsobem se k zákazníkům chová. Když si nejste jistí, rozhodně věnujte pozornost například recenzím od ostatních zákazníků. Dobré je samozřejmě mít alespoň základní představu o cenách. Je to podobné, jako když máte přehled o svém utrácení. Slevy si můžete nechat posílat třeba na e-mail, nebo je aktivně vyhledávat, pro přehled o svých útratách pak můžete využívat aplikace pro správu osobních financí.

Jak využít slevový kupón

Existuje několik typů kupónů a podle toho je také několik možností je využít. Pokud máte slevu, kterou můžete uplatnit v kamenné pobočce obchodu, pak jednoduše nakoupíte zde a u pokladny kupón předložíte. Prodavačka jej zavede do systému a kupón automaticky vygeneruje slevu.

Pokud máte slevový kupón využitelný při nákupu přes internet, pak běžně nakupíte v tomto e-shopu. Ve chvíli, kdy budete zboží z internetového obchodu objednávat, dostanete se do části košík, kde jistě bude políčko, které vás bude informovat o tom, že můžete uplatnit slevu. Nejběžnější se jedná o nějaký kód, například SLEVANAZBOZI20 anebo třeba nějaký náhodně vygenerovaný kód, třeba kjlhHJ55. Přesné informace budete mít na svém kupónu, a to včetně všech informacích, které jsou nutné k jeho uplatnění.

Jsou slevové kupony jen pro nové zákazníky?

Každý obchod má pravidla pro slevy a výhody nastavené jinak. Můžete se setkat, že slevu dostanou pouze:

  • noví zákazníci,
  • lidé, kteří se registrují k odběru newsletteru,
  • všichni nakupující pro určitý typ nebo druh zboží,
  • nakupující, kteří dosáhnou určitého limitu (hodnoty objednávky nebo třeba bodů ve věrnostním systému).


GIOL anticor, s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

Mallne Style s.r.o. - Slezská Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Agro Job service s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků